Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havacılardan eğitime destek

Giriş Tarihi: 22.9.2013

Corendon Havayolları, Alanya'daki Günay Demirel İlk ve Ortaokulu'na 20 kişilik bilgisayar laboratuvarı kurdu. Laboratuvarı Kaymakam Özdemir açtı

Corendon Havayolları, Alanya'nın Payallar beldesindeki Günay Demirel İlk ve Ortaokulu'na 20 kişilik bir bilgisayar laboratuvarı kurdu.

HAYIRSEVER KATKISI

Açılışa katılan Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya'da hayırseverlerin desteğiyle şimdiye kadar toplam bin 416 dersliğe sahip 94 okul açıldığını söyledi. Özdemir, ilçeye yatırım yapan hayırsever kurumların sağladığı desteklerle de bu okulların eksik altyapı sistemlerinin zaman içerisinde Corendon Havayolları gibi kurumların destekleriyle tamamlandığına dikkat çekti.

ALANYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Corendon Havayolları Kordinatörü Nihat Demirkan da Alanya'nın Corendon Turizm Grubu için çok önemli bir destinasyon olduğunu, tur operatörleriyle birlikte ilçeye her yıl ortalama 100 bin turist getirdiklerini söyledi. Demirkan, bu sebeple 4 Nisan 2012 tarihinde Gazipaşa Havalimanı'na inen ilk havayolu şirketi olarak bir anlamda hava alanını Alanya turizminin hizmetine açan ilk firma olduklarını kaydetti. İlçedeki turizm ve havacılık sektörlerinin büyümeye devam edeceğine inandıklarını belirten Demirkan dolayısıyla kalifiye personel ihtiyacının da her geçen gün artacağına dikkat çekerek, "Bu bilgisayar laboratuvarı sayesinde geleceğin havacılarının ve turizm profesyonellerinin yetiştirilmesine ufak da olsa bir katkı sağlarız" dedi. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu, Günay Demirel İlk ve Ortaokulu'nu yaptıran hayırsever emekli Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Güleç Demirel, Corendon Havayolları'nın Kordinatörü Nihat Demirkan ve İnsan Kaynakları Müdürü Berna Oskay birlikte bilgisayar laboratuvarının açılışını yaptı. Corendon Havayolları Bilgi Teknolojileri Kordinatörü Kadir Demirel, öğrencilere yeni öğretim yılının ilk bilgisayar eğitimini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havacılardan eğitime destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN