Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzikli operasyon

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Türkiye'nin en çok böbrek nakli yapan cerrahlarından Prof. Dr. Demirbaş, günde 4 kez girdiği ameliyathanede Livaneli, klasik müzik ve türkü dinliyor

Organ naklinde Türkiye'de çığır açan ve ülkenin en fazla nakil yapan cerrahlarının başında gelen Prof. Dr. Alper Demirbaş, ameliyata müzik dinleyerek yoğunlaşıyor. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Demirbaş, çoğunlukla günde 4 nakil ameliyatına girebiliyor. Ameliyathaneyi ve hastayı hazırlayan Demirbaş'ın ekibinin bir görevi de ameliyat sırasında dinlenecek müzikleri hazırlamak.

BİZ DE SANAT YAPIYORUZ

Birçok cerrahın ameliyat sırasında müzik dinleyerek işine yoğunlaştığını açıklayan Prof. Dr. Alper Demirbaş, "Yaptığımız dikişlerin aralıklarının bir milimetrenin yarısı kadar olması lazım. Bunun için de çok iyi konsantre olmak gerekiyor. Bunu da müzikle sağlıyoruz. Orada aslında biz de sanat icra ediyoruz, başka bir şey yapmıyoruz" diye konuştu.

FONDA HEP MÜZİK VAR
Aynı zamanda dostu olduğunu söylediği Zülfü Livaneli şarkılarını çok sevdiğini belirten Demirtaş, ameliyat sırasında Edip Akbayram, çoksesli klasik müzik ve türküler de dinlediklerini söyledi. Ameliyatta her zaman fonda bir müzik olduğunu belirten Demirbaş, "Ameliyathanede beni hiçbir şey etkilemez. Girdiğim anda dışarıdaki kendimi çıkartırım. Başka türlü yapamayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzikli operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN