Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 döneme destek verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, 3 dönem kuralını desteklediğini açıkladı

Giriş Tarihi: 27.9.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ile partisinin Kemer İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle sohbet etti. Çavuşoğlu, çalışmalara katılmayan, sadece seçim zamanı oy verenlerin Ak Parti'ye üye olmak için adeta yarıştığını, İl Teşkilatının 81 il arasında üye kaydı bakımından birinci seçildiğini ifade etti.

TAKVİM ÖNE ALINDI

Yerel seçimler için aday adaylığı müracaatlarının 1 Ekim'e çekildiğini belirten Çavuşoğlu, "Adayların bir an evvel belirlenmesi için partimiz seçim takvimini öne aldı. 1 Ekim- 1 Kasım arası başvuruları alacağız. Partimiz anket, yoklama ve değerlendirmeler yapıyor. 1 Kasım'dan sonra aday adaylarıyla ilgili anket çalışmaları yapılacak, ayrıca teşkilatların görüşü alınacak" dedi.

GÖRÜŞLER ÇOK ÖNEMLİ

Bu görüşlerin kendileri için çok önemli olduğunu, genel merkezlerinin bu görüşleri dikkate aldığını dile getiren Çavuşoğlu, daha sonra adayların açıklanacağını söyledi. Üç dönem kuralını desteklediğini belirten Çavuşoğlu, "Belli bir süreçten sonra ister istemez körlük başlıyor. Bu, siyasette veya başka mesleklerde de böyledir. Millete hizmet etme aşkında azalma olmaz ama heyecanda azalma olur. Siyaset sadece milletvekilliği değildir. Partide de siyaset yapabilirsiniz. Partimiz ve liderimiz bize hangi görevi verirse onu yapmak durumundayız. Bizi üç dönem değerlendiren Başbakanımız, bizden neyi bekliyorsa orda çalışmamızı yaparız" diye konuştu.Çavuşoğlu, daha sonra Kemer Esnaf Platformu üyeleriyle bir restoranda bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 döneme destek verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN