ANTDOB perdeyi açıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, yeni sezona 'Anadolu Sihiri' müzikalinin dünya prömiyeri ile merhaba diyecek

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) yeni sanat sezonuna yarın 'Anadolu Sihiri' müzikalinin dünya prömiyeri ile başlayacak. Eser, 28 Eylül Cumartesi günü saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sahnelenecek. Anadolu Sihiri 5 solist, 43 koro, 60 orkestra ve 20 bale sanatçısı olmak üzere 128 sanatçı kadrosu ile yeniden düzenlendi. Eserde rol alacak sanatçılar, hazırlıklarını sürdürüyor.

FOLKLOR ÖRNEKLERİ

Mevlana, Mehteran, Hacivat- Karagöz, Köroğlu, Aşık Veysel, sıra geceleri, kına geceleri, Kırkpınar güreşleri ile pek çok yörenin türkü ve folklorundan örnekler verilecek müzikalin metin ve librettosu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan, müzik düzenleme ve bestesi Ali Aykaç'ın.

ŞEF RENGİM GÖKMEN
Anadolu tarihi, kültür ve sanatının özü bozulmadan, evrensel formlarla işlenip kaynaştırılarak müzik, dans, tiyatral anlatımla temsil edilecek eser, Mehmet Balkan tarafından sahneye koyuldu. Eserde orkestra şefliğini DOB Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen ve ANTDOB Şefi Ömer Yöndem, koro şefliğini Mahir Seyrek üstleniyor. Eserin dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostümleri ise tasarımı Sevtaç Demirer'e ait.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANTDOB perdeyi açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN