BİMER'e haftada 500 şikayet

Giriş Tarihi: 29.9.2013
ISPARTA Milli Eğitim Müdürlüğü bu aralar gelen şikayetlerle ilgileniyor. Son 1 haftada BİMER aracılığıyla müdürlüğe 500 şikâyetin ulaştığı ifade edildi. 2013-2014 eğitim- öğretim yılının açılmasıyla birlikte özellikle öğrenci velileri ve öğrenciler BİMER'e okulda yaşadıkları sıkıntıları dile getirmeye başladı.

ÖĞRETMENLERDEN ŞİKÂYET
Verilere göre gelen şikâyetler en çok öğretmenler üzerine. Şikâyetlerde özellikle öğretmenlerin öğrencilerine ilgili ve gerektiği gibi davranmadığı iddia ediliyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri daha önce 1 hafta gibi kısa bir sürede bu denli şikâyet almadıklarını ve konuyla yakından ilgileneceklerini bildirdi.

AYAĞA BASMA İDDİASI

Gelen şikâyetler arasında en ilgi çekici olanı bir veli tarafından yapıldığı düşünülen şikâyet oldu. Şikayette bir kadın öğretmenin öğrencisinin ayağına topuklu ayakkabı ile basarak parmağını kırdığı ileri sürülüyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konuya hâkim olduklarını ve bahsi geçen öğretmenin psikolojik sorunlarının bulunduğu iddia etti. Öte yandan yetkililer BİMER aracılığı ile gelen şikâyetlerle tek tek ilgilendiklerini ve cevap yazmak zorunda olduklarını belirtti. Bu yüzden gelen şikâyetlerin yoğunluğunun artması üzerine birkaç personelin bu alana kaydırıldığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BİMER'e haftada 500 şikayet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN