Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler bodrum katından kurtuldu

Isparta'da İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürülen Yaşar Ulucan Ortaokulu'nun öğrencileri gönderildikleri Bağlar İlkokulu'nun bodrum katındaki sınıflarda ders yapmaktan kurtuldu

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Eğitim sistemindeki 4+4+4 değişikliğinden sonra Isparta'da İmam Hatip Ortaokulu'na dönüşen Yaşar Ulucan Ortaokulu'nun öğrencileri Bağlar İlkokulu'na gönderilmişti. Bu durum karşısında okulda derslik sıkıntısı yaşanınca öğrencilerin bir bölümü bodrum katta eğitim görmek zorunda kalmıştı.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olaya el atarak bodrum katta ışık almayan ortamda ders gören 2 sınıfın öğrencileri normal dersliğe çıkarıldı. Sorunun okul müdürü ve öğretmenlerin büyük fedakârlığı ile çözüldüğü öğrenildi. Okul müdürünün ve öğretmenler odasının boşaltılarak dersliğe çevrildiği ve bodrum kattaki öğrencilerin buralara yerleştiği bildirildi. Diğer taraftan Bağlar İlköğretim Okulu'nda yeni sistem öncesinde 400 civarında öğrenci varken, 4+4+4 sisteminden sonra Yaşar Ulucan Ortaokulu öğrencilerinin de gelmesiyle sayısı 550'ye ulaştı. Ayrıca Bağlar İlkokulu'nda 80 de Somalili mülteci öğrenci eğitim görüyor. Yaşar Ulucan'daki öğretmenler de Bağlar Ortaokulu'na gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler bodrum katından kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN