Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tütüncü'ye mimar teşekkürü

Başkan Tütüncü, önemli projeleri şehrin ortak aklı ile yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mimarlar Odası Antalya Şubesi'nce bu yıl ikincisi düzenlenen IABA Uluslararası Mimarlık Bienali kapsamında gerçekleştirilen, "Expo 2016 Antalya fikir projesi ödülleri ve sergisi" etkinliğine katıldı. Başkan Tütüncü, Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetler Araştırma Enstitüsü Konferans Salonu'ndaki etkinlikte, bienalin yerel konusu olan "Expo 2016 Antalya" ile ilgili hazırlanan fikir projelerinin sunumunu izledi.

AYDIN'DAN PLAKET

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Aydın, IABA Uluslararası Mimarlık Bienali'ne desteklerinden dolayı Başkan Tütüncü'ye teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Tütüncü de sunum yapan proje sahiplerine ödüllerini verdi.

ÖZELEŞTİRİ YAPTI
Özeleştiri yapan Tütüncü, "Maalesef yerel yönetimler, fikir projelerinden pek istifade etme yönünde eğilim göstermiyorlar. Bu yaklaşım, bir belediye başkanı olarak beni üzüyor. Kepez Belediyesi olarak bugüne kadar oluşturduğumuz birçok önemli projeyi, meslek odalarına götürerek tartışmaya açtık. Kollektif aklın yol göstericiliğinde bir şehircilik yapılması arayışının olduğu yerlerde, mimari değerleri yüksek şehirlerin inşa edildiği görüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüncü'ye mimar teşekkürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN