Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İrem'in bacağı 4.5 cm uzatıldı

Burdur'un Çavdır ilçesinde ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi İrem Sultan Ertuğrul'un doğuştan 5 santim kısa olan sol bacağı 4.5 ay süren tedavi ile 4.5 santim uzatıldı

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Burdur'un Çavdır ilçesinde yaşayan ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki İrem Sultan Ertuğrul'un doğuştan 5 santim kısa olan sol bacağı 4.5 santim uzatıldı. 20 Mayıs tarihinden bu yana Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Ortopedi servisinde tedavi gören İrem Sultan Ertuğrul, bacağına takılı kemik uzatma aletini söktürerek okuluna başladı. Öğretmen olan anne Şifa ile baba Yasin Ertuğrul, "Kızımız inanılmaz mutlu oldu. Bozulan psikolojisi geri geldi" diye konuşarak doktorlara teşekkür etti.

DOĞUŞTAN KISA

Burdurlu öğretmen Yasin-Şifa Ertuğrul çiftinin biricik kızları İrem Sultan Ertuğrul sol bacağı 5 santim kısa doğdu. Ertuğrul çiftti kızlarının bacağının tedavisi için dünyanın dört bir yanında araştırma yaptı. Sonunda Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde acı çekmeden bacağın uzatılabildiğini öğrendi. İrem, 20 Mayıs'ta tedavisi için ortopedi servisinde tedaviye başladı. Burada 4.5 ay süren tedavi sonunda küçük İrem'in 5 santim kısa olan sol bacağı 4.5 santim uzatıldı.

OKULUNA BAŞLADI

Sağlığına yeniden kavuşan İrem Sultan Ertuğrul, Çavdır'da okuluna başladı. Bacağının uzamasından sonra duygularını anlatan İrem, "Kısa bacağımın uzayacağını hayal bile edemiyordum. Ancak Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde bu gerçekleşti. Arkadaşlarım öğretmenlerim bile inanamadı. Çok mutluyum" dedi.

SONUCA İNANAMADIK

Baba Yasin Ertuğrul ise kızı İrem Sultan'ın bacağının uzatılmasının kendileri için inanılmaz bir duygu olduğunu belirterek, "Kızımın bacağı uzadıktan sonra güle oynaya okuluna başladı. Bizim için inanılmaz bir duygu ve sevinç" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İrem'in bacağı 4.5 cm uzatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN