Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festival'e Cahit Berkay bestesi

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Altın Portakal'ın 50'nci yılı için özel olarak hazırlanan '50'nci Yıl Bestesi' tamamlandı. Cahit Berkay'ın hazırladığı "Bir Filmdir Ömrümüz" adlı bestenin sözlerini Metin Üstündağ yazdı. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin tüm yıllarından esintiler taşıyan 50'nci Yıl Bestesini, opera sanatçısı Güvenç Dağüstün ve popüler müzik sanatçısı Nez seslendirdi.

SİMGESEL BESTE

Brodway müzikalleri tarzında çok zengin bir orkestrasyonla kayıtları yapılan beste, sinema tutkusunu ve insana dair sinemada işlenen duygu yoğunluğunu çok yönlü olarak içeriyor. Tarz açısından Türkiye'de eşine az rastlanan eserlerden biri olmaya aday bestenin aranjmanında ise Cem Öget imzası bulunuyor. "Bir Filmdir Ömrümüz", kırmızı halıdan törenlere, kortejden etkinlik alanlarına pek çok noktada festivalin simgesi haline gelecek.

SENFONİLİ PRÖMİYER

Cahit Berkay ayrıca, Türk sinemasına damgasını vurmuş film müziklerinden bir seçkiyle Altın Portakal'ın 50'nci Yıl Töreni'nde sahne alacak. Berkay'a, 50 kişilik senfoni orkestrası eşlik edecek. Orkestrayı Cem Öget yönetecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival'e Cahit Berkay bestesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN