Hortum gece geldi

Giriş Tarihi: 3.10.2013

Antalya'nın Demre ilçesinde önceki gece etkili olan yağışla birlikte meydana gelen hortum seralarda büyük zarara yol açtı

Antalya'nın Demre ilçesinde önceki akşam saatlerinden etkili olan sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Gökyazı ve Yaylakaya Mahallelerinde etkili olan hortumda çok sayıda sera hasar gördü.

HASAR TESPİTİ YAPILIYOR

Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, ilçede gece meydana gelen hortumun Gökyazı, Yaylakaya Mahalleleriyle Beymelek beldesinde bazı seralarda hasara yol açtığını, can kaybı olmadığını söyledi. Hasar oluşan bölgelerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin hasar tespit çalışmalarına başladıklarını kaydeden Karaman, ilçede şu an için başka bir olumsuzluk olmadığını bildirdi. Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu da, "Gece boyunca ilçemizde zaman zaman elektrikler kesildi. Meydana gelen hortumda vatandaşlarımıza ait plastik ve cam seralar zarar gördü. Belediye olarak vatandaşlarımızın zararını en aza indirmek için çalışıyoruz" dedi. Topçu, zarar gören vatandaşlara devlet tarafından da yardım yapılmasını beklediklerini bildirdi.

ÇİFTÇİLER YARDIM İSTEDİ
Serası zarar gören Birol Boyalı ise yaklaşık beş dekarlık serasının hortumda yerle bir olduğunu, söyledi. Sezona yeni başlamaları nedeniyle seralarına büyük masraflar yaptıklarını ifade eden Boyalı, "Üç beş dakika içinde seralarımız yerle bir oldu. Zararımız çok büyük" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hortum gece geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN