Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektörün tarifeli müjdesi beklentisi

Giriş Tarihi: 5.10.2013

Resort Turizm Kongresi'ne THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu da katılacak ve konuşma yapacak

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) imtiyaz sahibi olduğu Resort Dergisi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde THY sürprizi. 28-29 Kasım'da WOW Kremlin Palace'da gerçekleşecek kongreye, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da katılacak. Kongrede turizmcilerin tarifeli seferler konusunda çağrıda bulunması bekleniyor. Kongrenin İstanbul'da gerçekleşen basın toplantısında AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, THY'ye sitemde bulunmuştu.

İŞE YARADI
Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder'in de kongreye katılacağını hatırlatan Çorabatır, "Biz Gerhard Schröder'i Antalya'ya nasıl getireceğiz? Direkt uçuş yok. Sayın Schröder'i charterla mı getireceğim? 11 milyon turistin geldiği Antalya'da THY yok. THY başkanını da bu kongrede aramızda görmek istiyoruz" demişti. Çorabatır, Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Kavaloğlu ile birlikte Hamdi Topçu'yu THY Genel Merkezi'nde ziyaret etti ve kongreye davet etti. Hamdi Topçu da Uluslararası Resort Turizm Kongresi'ne konuşmacı olarak katılmasına ilişkin teklifi kabul etti. AKTOB Başkanı Çorabatır, Topçu'nun kongreye katılımının dirkt sefer açısından önemli olduğunu vurguladı.

ÖNEMLİ İSİMLER KONGRE MİSAFİRİ
Lara'da Concorde Resort'te 28 Kasım'da kokteylle başlayacak kongre, 29 Kasım'da Kundu'da Wow Kremlin Palace'ta devam edecek. Kongreye Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun yanı sıra Avrupa seyahat endüstrisinin en büyük grubu TUI Pic CEO'su Peter Long, Almanya'nın büyük tur operatörlerinden FTI Genel Müdürü Dietmar Gunz ile Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş gibi önemli isimler de katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektörün tarifeli müjdesi beklentisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN