Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaylı'dan beklenti büyük

Burdur Valisi Yılmaz, Tefenni Çaylı Göleti inşaatını denetledi. Yılmaz göletin bitmesi ile halkın gelirinin 4.7 milyon lira artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Yeşilova ve Tefenni ilçelerine ziyarette bulunarak, Tefenni Çaylı Göleti ve Sulaması inşaatını denetledi. Yeşilova ve Tefenni'ye giderek bilgi alan Vali Yılmaz, Baynaz Çayı üzerine inşa edilmekte olan Çaylı Göleti ve sulamasının DSİ tarafından yaklaşık 8 milyon TL'lik bir yatırımla hayata geçirildiğini belirtti.

ŞUBAT'TA FAALİYETE GEÇER
Sulama barajının 2014 yılının Şubat ayında faaliyete geçeceğini duyuran Vali Yılmaz, "Çaylı göletimiz 2.5 milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip ve faaliyete geçtiğinde 5000 dekar tarım arazisi kapalı sistem sulamaya kavuşacak. Ayrıca gölet etrafında Orman Genel Müdürlüğü tarafından da ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor. En önemlisi de şu anda yapımı devam eden göletimizin yöreye sağlayacağı yıllık gelir artışını biz 4.7 milyon TL olarak öngörüyoruz. Yani gölet sulamasından faydalanan yöre halkının toplam yıllık geliri 4.7 milyon TL artacak. Bölgede sebze ve meyve üretiminde de bir gelişim sağlanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaylı'dan beklenti büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN