Hayırda yarış devam ediyor

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Antalyalı hayırseverlerin röportajlarının yer aldığı Hayırda Yarışanlar adlı andacın 4'üncüsü hazırlandı. Andaçta 51 hayırseverin görüşleri ve yaptıkları okullar yer aldı

Antalya'ya okul yaptıran hayırseverlerin yer aldığı "Hayırda Yarışanlar" adlı andacın 4'üncüsü hazırlandı. Toplam 51 hayırsever tarafından yaptırılan okulların tanıtıldığı ve bağışçıların görüşlerine yer verildiği kitap, Antalya geneline dağıtılmaya başlandı.

DEVLET-HAYIRSEVER

Derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Yoğun göç alan ilimizde her geçen yıl öğrenci sayısı artmakta ve ortaya çıkan okul ve derslik ihtiyacı devletimiz ile eğitime gönül vermiş hayırseverlerimiz tarafından karşılanmaktadır" dedi.

SON 10 YIL

2003 yılına kadar Antalya'da yapılan derslik sayısının 8 bin 354 olduğunu son 10 yılda ise 206 okulda 3 bin 29 dersliğin devlet, 231 okulda 3 bin 507 dersliğin de hayırseverler tarafından yaptırıldığını söyleyen Gülay, "Son 10 yılda gerçekleşen atılım hamlesi ile toplam 437 okulda 6 bin 536 dersliğe ulaşılarak yüzde 78 oranında artış sağlanmış olup, derslik başına düşen öğrenci sayısı ideal sayıya ulaşmıştır" diye konuştu.

GÖNÜL ALMAK

Hayırseverlerin duygu ve düşüncelerine yer vermek adına bu tür bir çalışma ortaya koyduklarını ifade eden Gülay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Değerli hayırseverlerimizin hangi duygu ve düşüncelerle okul yaptırdığını anlamak, onların bu duygu ve düşüncelerini insanlarla paylaşmak, okul yaptırmak isteyen diğer hayırseverlerde farkındalık yaratmak, hayırseverlerimize vefa göstermek, kendilerini unutmadığımızı hissettirmek, gönüllerini almak, yaptırılan okul sayısını arttırmak amacıyla andaç hazırladık" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırda yarış devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN