Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahveci ve büfeciler 'çıkış yolu'nu arıyor

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Sigara, içki ve yaş sınırı yasaklamalarıyla gelir kaybı yaşayan kahveci, internet kafeci ve büfeciler, Antalya'da biraraya gelerek çözüm aradı

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu'nun Antalya'da yaptığı olağan toplantıda, kahveciler sigara içme, büfeciler alkol satışı, internet kafeciler ise müşterilerinin yaş sınırından doğan müşteri kaybı sorunlarına çözüm aradı. Aynı zamanda federasyonun yönetim ve denetim kurulunu da oluşturan 14 kentin oda başkanları ve Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu'nun bir araya geldiği toplantı, Sealife Otel'de gerçekleşti.

ÇÖZÜM ÜRETTİLER
Sigara içme yasağı nedeniyle müşteri kaybeden kahveciler, fast food, ücretsiz internet, gazete ve kütüphane köşelerinin geliştirilmesi gibi yeni hizmetlerle gelirlerini arttırma projelerini masaya yatırdı. Büfeciler ise saat 22.00'den sonra içki satışı yasağının 24.00'e çekilmesi için TBMM'ye nasıl bir yolla başvuracaklarını kararlaştırdı. İnternet kafeciler de küçük müşterilerinin ebeveynleriyle gelme zorunluluğu nedeniyle anne ve babaların keyif alabilecekleri bir ortam yaratılmasının mümkün olduğunu gündeme getirdi. Her üç meslek grubu da yasaklar nedeniyle gelir kaybına uğradıklarını ifade ederek tabela, gelir vergisi gibi başlıklardaki vergilendirmelerde indirime gidilmesini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahveci ve büfeciler 'çıkış yolu'nu arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN