Türel: Kara delikleri kapadık

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Türkiye'de 11 yıldır yaşanan istikrar sayesinde ekonomiye zarar veren tüm kara deliklerin kapandığını belirtti

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Antalya Pamuk ve Narenciye TarımSatış Kooperatifi Birliği (Antbirlik) ile Serik ilçesine bağlı Eskiyörük, Kayaburnu köylerini ziyaret etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Türel, Antalya'da sık sık ilçeleri gezdiğini ve özellikle hafta sonları teşkilat üyeleriyle köylüleri, esnafı, sivil toplum örgütlerini ziyaret ettiğini söyledi.

ANTBİRLİK ZİYARETİ

Antbirlik tesislerini gezen Türel, birliğin 17 milyon liralık bir yatırım yaptığını ve 150 kişiye istihdam sağladığını kaydetti. Bir dönem birliğin ülke ekonomisinin kara delikleri arasında yer aldığını dile getiren Türel, "Şimdi ise iftihar edilecek bir tabloyla karşılaştık. Sürekli zarar eden ve zarar kaynakları devletten karşılanan bir birlik vardı. Türkiye'de son 11 yıldır yaşan istikrar sayesinde tüm kara delikler kapandı. Antbirlik de bunlardan biri oldu" diye konuştu. Yaşanan gelişmelerin bir dönem hayal olarak değerlendirildiğini ifade eden Türel, son yıllarda yapılan çalışmalarla bir dönem hayal olan tüm yatırımların gerçeğe dönüştüğünü kaydetti. Ziyaretlerde genellikle altyapı ile ilgili sorunları dinlediklerini ve hemen çözülebilecekleri çözdüklerini söyleyen Türel, "Ziyaretlerimizde sorundan çok halkın teveccühü ile karşılaştık. Vatandaşımızın genel tablodan memnun olduğunu gördük. Bu da bizi daha da keyiflendirdi" dedi.

SULAMADA İNDİRİM

Bazı vatandaşların sulama birlikleriyle ilgili yaşadıkları sorunları dile getirmesi üzerine Türel de hükümetin sulama birliklerine çiftçilere yüzde 50 indirim uygulamaları konusunda uyarıda bulunduğunu ancak bazı birliklerin bu uyarıyı dikkate almadıklarını belirtti. Türel, ikazlara uymayan bazı birliklere yönelik de farklı düzenlemelerin yapılabileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Kara delikleri kapadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN