İş bulamayınca biz de kendi filmimizi yaptık

Giriş Tarihi: 7.10.2013
Festivalin ulusal uzun metraj yarışma filmlerinden Uvertür'ün yapımcı ve yönetmeni Alpgiray Uğurlu, iş bulamayınca kendi filmlerini çekme kararıyla bu eseri ortaya çıkardıklarını anlattı. Türkan Şoray başkanlığındaki jürinin AKM'de izlediği ikinci film olan Uvertür'ün ardından, film ekibi söyleşi çadırında sinemaseverlerin merak ettiklerini anlattı.

İŞ BULAMADIK FİLM YAPTIK
Neden bu filmi yaptıklarını açıklayarak ilk sözü alan Uğurlu, "Mevcut piyasa koşullarında iş bulamayınca, kendi göbek bağımızı kendimiz keselim istedik. Daha önce kısa filmler yapmıştık. Şimdi de buradayız" diye konuştu. Bir gazetenin üçüncü sayfasında yayımlanan bir oğlun annesini öldürdüğü haberinden yola çıkarak senaryoyu hazırladıklarını belirten Uğurlu, ilk üç hafta çalıştıktan sonra ara vermek zorunda kaldıklarını, ardından devamını getirerek toplamda 2 yılda filmi tamamladıklarını söyledi.

DİZİ PARASI İSTEDİLER
Filmin sonunda, jüri üyelerinden 'Feride Çiçekoğlu'na teşekkürler' yazılmış olmasının etik açıdan bir kaygı yaratıp yaratmadığı sorulan Uğurlu, "Çekim yapmak için birkaç hastaneye başvurduk ama bizlerden reyting yapan dizilerden istedikleri parayı istediler. Feride hocamız da Bilgi Üniversitesi'nin revirini ayarladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş bulamayınca biz de kendi filmimizi yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN