3 yıldır açılmayı bekliyor

Burdur'un Altınyayla ilçesinde 3 yıl önce tamamlanan ve 3.5 milyon liraya mal olan Sağlık MYO açılacağı günü bekliyor

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Burdur'un Altınyayla ilçesinde inşaatı 3 yıl önce yapımı tamamlanan ve yaklaşık 3.5 milyon liraya mal olan Altınyayla Mehmet Tuğrul Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, açılacağı günü bekliyor. Altınyayla'da yüksekokul açılması için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile işadamı Mehmet Tuğrul arasında 2008 yılında protokol imzalandı. Okulun tamamlanmasının ardından MAKÜ, protokolü iki kez YÖK'e götürdü ancak YÖK, nüfusu 10 binin altında olduğunu için kabul etmedi.

3 YIL ÖNCE YAPILDI

Altınyayla Belediye Başkanı Selahattin Şimşek, Mehmet Tuğrul tarafından yaptırılan 2 bin 500 öğrenci kapasiteli Altınyayla Mehmet Tuğrul Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun 8 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olduğunu ancak tüm girişimlere rağmen açılamadığını anlattı. Şimşek, "Okulu 1.5 yılda tamamladık. Dönemin MAKÜ Rektörü Prof. Gökay Yıldız'dan inşaat kabul komisyonu istedik ve öğrenci talebinde bulunduk. Ancak komisyon bir türlü gelmedi ve YÖK'ün bünyesine katılamadık" dedi.

BAĞIŞÇININ GÖZYAŞLARI
Yüksekokulun açılması için girişimlerde bulunduğunu belirten Şimşek, "Prof. Dr. Mustafa Saatcı MAKÜ'ye rektör olduktan sonra okulun açılması için gece gündüz çalıştı. YÖK'ten Altınyayla'ya gelen heyet, 'Öğrenciler ufak ilçeye gelmez' diye okulu açmadı. Şimdi Mehmet Tuğrul, özel kolejlere ve üniversitelere binayı kullanmaları için tekliflerde bulundu. Vatandaşlarımız okul arazisi bağışladı. Şimdi onların gözyaşlarını dindiremiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 yıldır açılmayı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN