Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis trafiğe takıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ekim ayı toplantısı, trafiğe takılan meclis üyelerinin gecikmesi nedeniyle yarım saat geç başladı. Tamyürek, Büyükşehir yönetimini topa tuttu

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Antalya'da sık sık görülmeye başlayan trafik sıkışıklığı Büyükşehir Meclis üyelerini de vurdu. Önceki gün yapılan Antalya Büşükşehir Belediye Meclisi toplantısı, bazı üyelerin trafiğe takılması nedeniyle geç başladı. Meclis üyeleri, Balbey Mahallesi civarındaki yolların asfaltlaması nedeniyle trafiğin sıkışması ile toplantıya yarım saat geç kaldıkları için tepki gösterdi.

TRAFİK TIKANDI

Ekim ayı meclis toplantısı yenilenen ABT Sahnesi'nde gerçekleşti. Ak Parti Grup Sözcüsü Murtaza Tamyürek ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü toplantı başladıktan sonra katılabildi. Yolların gündüz asfaltlanmasını eleştiren Tamyürek, çalışmaların geceye kaydırılmasını isteyerek, "Bir saatte parti il binasından gelemedik. Doğu Garajı, Üçkapılar tamamen kilitlenmiş durumda. Bunun biline biline yapılmasını üzüntüyle karşılıyorum. Gece yapılması lazımdı. Şehir merkezinde olan cadde kapatılır mı? Şimdiden sonra bu işlere daha dikkatli olalım" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın bu sözlere, göreve geldiğindeki ilk işinin Balbey Cami önündeki yolu trafiğe açtırmak olduğunu hatırlatarak, "Yapmasaydım, Antalya bu eziyeti 4.5 yıldır yaşıyor olacaktı. Ne kadar doğru yapmışım değil mi?" dedi.

TAPU YETKİSİ ENCÜMEN'DE
MECLİSİN ele aldığı en önemli konu yıllardır tapu bekleyen Kepezaltı ve Santral mahallesindeki hak sahiplerine tahsis yapılabilmesi için Encümen'e yetki istenmesi oldu. CHP yaklaşık 30 yıldır imar ve tapu sorunu yaşayan mahallenin bu sıkıntısının bir an önce çözülmesi için yetki verilmesini talep ederken Ak Parti ve MHP, Büyükşehir Belediyesi'ne ait müstakil tapuların hariç tutulması kaydıyla bu isteğe onay verdi. Muhalefet, çalışmaların meclisten ve kamuoyundan gizlenerek yürütüldüğünü iddia ederek CHP'yi yaklaşan seçimler öncesinde oy kaygısıyla hareket etmekle suçladı. Mustafa Akaydın ise seçime endeksli iş yapmadıkları savunmasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis trafiğe takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN