Mustafa Noyan: Sahadaki başarı yetmez..!

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Daha iki hafta önce puan cetvelinin dibine demir atmış gibi görünen Antalyaspor, Beşiktaş ve Rizespor galibiyetleriyle bir anda 9. sıraya yükseldi ve adeta lige yeniden başladı.
Üç puanlı sistemde iki haftada işlerin ne kadar değiştiğinin en güzel göstergesi bu… Ancak ilk haftalarda eleştirdiğim Antalyaspor'un bu performansı ile çok önemli sakatlıklar yaşamadığı takdirde çıkışını sürdüreceği de ortada… Asıl önemli olan bu yükselişi sürdürmek kadar Antalya kentinin de bu kulübe sahip çıkmasıdır.
Başkan Gültekin Gencer Haziran ayındaki kongreden sonra her ne kadar "Define devraldım" diye açıklama yapmış olsa da işin içine daldığı zaman bazı gerçeklerle de karşı karşıya kaldı.
Süper Lig'de bir kulübü yönetmek, hiç de kolay değildir. Gencer bu işe soyunurken bu zorlukları zaten biliyordu.
Antalyaspor yönetimlerinin en büyük talihsizliği her zaman bu kentin kaymağını yiyen işadamlarından gerekli desteği görememesi olmuştur.
Dün olduğu gibi bugün de durum aynıdır ve değişeceğini de sanmıyorum.
Birkaç otel sahibinin içerideki maçlar öncesi Antalyaspor'a otelinde iki gün kamp yaptırması, birkaç yönetici ya da işadamının 3-4 bin liralık deplasman masrafını karşılaması hiç yoktan iyi diye kabul edilse de Antalyaspor gibi bir kulüp için devede kulak bile değildir.
Antalya kentinin dinamiklerinin bu konuda bir an önce harekete geçirilmesi, Antalyaspor Kulübü Derneği'ne üye kayıtlarının artırılması kent yaşayanının kulübü sahiplendirilmesinin sağlanması gereklidir.
Şirket olan Antalyapor A.Ş'nin gerçek sahibi dernek olduğuna göre bu derneğin üye sayısının artırılması demek şehrin kulübü sahiplenmesi anlamına gelir.
Türkiye liglerinde oynayan ilçe kulüplerinde bile üye sayısı Antalyaspor'dan daha fazladır.
Bu anlayışla bir yere varılmayacağının bir an önce görülmesi ve başta kendisini Antalyalı ve Antalyasporlu olarak gören işadamlarının derneğe üyeliğinin yapılması insanların belli bir süreç içinde kulübü sahiplenmesini sağlayacaktır. "Az olsun, benim olsun" mantığı ile hareket eder ve 150-200 üye sayısı ile ipleri elinizde tutmak isterseniz sadece Antalyaspor'a zarar verirsiniz.
Futbol işini Samet Aybaba ile oyuncularına bırakıp kulüp için bir şeyler yapmak daha yararlı olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Noyan: Sahadaki başarı yetmez..!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN