Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya bayrama hazır

Antalya'da Büyükşehir ve ilçe belediyeleri Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Belediyeler kesim yerlerini hazırladı ve gıda denetimleri arttı

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Antalya Büyükşehir ve ilçe belediyeleri vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli hazırlıkları tamamladı. Büyükşehir, Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Döşemealtı ve Aksu belediyeleri şehrin çeşitli noktalarında kurban satış ve kesim yerleri hazırladı.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bütün önlemleri aldıklarını belirterek, "Zabıta, itfaiye, veterinerlik, sağlık ekipleri ve diğer birimler bayram süresince görevlerinin başında olacak. Halkımızın Kurban Bayramı'nı kutluyorum" dedi. Büyükşehir Belediyesi, Yeşilbahçe Kapalı Cumartesi Pazarı (Dedeman karşısı), Meltem Mahallesi LPG'li Araç Muayene İstasyonu'nu (Yeni Adliye Sarayı yanı) kurban kesim yerleri olarak belirledi. Veteriner Müdürlüğü ücretsiz kesim yerlerinde kurbanlıkların canlı ve kesim sonu muayenelerini yapacak, Sağlık Müdürlüğü çalışanları da olası yaralanmalara karşı kesim yerlerinde hazır bulunacak.

24 SAAT GÖREVDELER

Muratpaşa Belediyesi'nin 7 ayrı noktada kurbanlık satış yerleri oluşturduğunu dile getiren Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kurbanlık satış yerlerinde Muratpaşalıların en iyi şekilde hizmet alması için gerekli koşulların oluşturulduğunu söyledi. İlçede kurbanlık kesim yerleri, Cumhuriyet Mahallesi Çarşamba Pazarı Belediye Aşevi yanı, Konuksever Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Güzeloba Mahallesi Kapalı Pazarı, Yenigün Kapalı Pazarı, Kızıltoprak Kapalı Pazarı, Karayolları Araç Muayene İstasyonu, Çağlayan Mahallesi Kapalı Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Portakal Çiçeği Kapalı Pazar Yeri olarak belirlendi.

BÖCEK, KİTAPÇIK DAĞITTI

Konyaltı Belediyesi de bu yıl ilçede 3 ayrı bölgede kurban satışı, 4 ayrı noktada ise kurban kesimi yapılabileceğini duyurdu. Kurban satış ve kesim noktalarını inceleyen Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu alanlarda vatandaşların talepleri doğrultusunda hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Başkan Böcek, kurban satışı ve kesimiyle ilgili genel bilgiler içiren kitapçık dağıttı. Konyaaltı'da Liman Mahallesi Kapalı Pazarı, Siteler Mahallesi Kapalı Pazarı ve Pınarbaşı Kapalı Pazarı küçükbaş, Altınkum Mahallesi Kapalı Pazarı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim yeri olarak belirlendi.

KEPEZ İLÇESİNDE DENETİMLER ARTTI
Kepez Belediyesi ise bu yıl ilçede 6 ayrı bölgede kesim, 4 ayrı noktada da satış yapılacağını açıkladı. Kepez'de Zafer Mahallesi Cumartesi Pazarı, Yenidoğan Mahallesi Kapalı Pazartesi Pazarı, Varsak Karşıyaka Mahallesi Kapalı Salı Pazarı, Teomanpaşa Mahallesi Kapalı Cuma Pazarı, Fevzi Çakmak Mahallesi 6277 sokak adaklık kesim yeri ve Varsak Ayanoğlu Mahallesi Kapalı Perşembe Pazarı'nda kurban kesimi yapılabileceği bildirildi. Yapılan açıklamada ayrıca belirlenen yerler dışında kurban satışı ve kesimi yapılamasının yasaklandığı belirtildi. Kepez Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, ilçede faaliyet gösteren tatlı üretim imalathanelerine ve satış yerlerine yaptığı denetimleri arttırdı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya bayrama hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN