Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reform sezonu

YÖRSİAD'ın yemeğine katılan Antalyaspor Başkan Gencer, ekonomik reformu bu sezon gerçekleştireceklerini belirterek, "Gelecek sezon bütçesi denk bir kulüp olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Teknik Direktör Samet Aybaba ile birlikte Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (YÖRSİAD) ekim ayındaki toplantısının konuğu oldu. Gencer, MP Antalyaspor'da yıllardır süregelen bütçe açığını bu sezon kapatarak beklenen büyük reformu gerçekleştireceklerini söyledi. Kentteki işadamlarını Antalyaspor için de dayanışma halinde olmaya çağıran Gencer, "Yönetim olarak bizim yaptığımız görev kendimiz için değil, şehrimiz içindir. Bunu herkesin çok iyi bilmesi, Antalyaspor'a böyle yaklaşması gerekir" diye konuştu.

BÜTÇE 70 MİLYOR LİRA

Gencer, 14 Haziran'daki genel kurulda yönetimini devraldıkları MP Antalyaspor'un o günkü mali tablosunu da anlattı. Gencer, "Antalyaspor ölçülerinde bir kulübün yıllık bütçesi 70 milyon lira. Federasyon gelirleri 30 milyon lira ortalamasında. Ligdeki başarı veya başarısızlığa göre bu rakam artıp azalabiliyor. Federasyon geliri de bazı ödemeler için kullanılmıştı. Biz görevi aldığımızda 33 milyon lira bütçe açığı vardı ve bu hiç rahatsız etmedi. Yönetim olarak aradan geçen sürede kamu kurum ve kuruluşlarından maddi destek almaksızın sadece yönetimin katkıları, kombine, reklam ve transfer gelirlerimiz ile 23 milyon lira ödeme yaptık. Bütçe açığını 13 milyon liraya düşürdük" dedi. Antalyaspor'un, beklenen mali reformu gerçekleştiriceği tarihi sezonun içinde olduğunu dile getiren Gencer, "Bu sezonun sonunda, yani 31 Mayıs itibariyle Antalyaspor gelir-gider bütçesi denk bir kulüp olacak, önümüzdeki sezona bu reformu gerçekleştirmiş olarak başlayacağız" dedi.

ŞEHİRDEN DESTEK YOK
Diğer şehirlerle karşılaştırıldığında Antalyaspor'un hak ettiği desteği görmediğini öne süren Gencer, "Gittiğim deplasman maçlarındaki şehirlerde insanların takımlarına olan bağlılığı beni duygusallaştırıyor. Eskişehir'de oturduğum yemek masasında yerel yönetim ve siyasiler takımın başarısı için kenetlenmiş. Trabzon'da her yer bordo mavi. Rize'ye gidiyoruz kentte Rizespor'dan başka bir şey konuşulmuyor. Antalyaspor'un başarısı için dua etsinler yeter. Hepimiz katkı koyduğumuz zaman bu takımın gitmeyeceği hiçbir yer yoktur" diye konuştu.

AKINCIOĞLU VE EKİBİ BAŞARILI
Gencer, Hasan Akıncıoğlu ve yönetiminin kulübü aldıkları konumdan taşıdıkları noktaya kadar neler başardıklarını yakından takip ettiklerini söyledi. Gencer, "Bu yüzden ben 'define devraldık" dedim. Ben bunu, ligi 7. sırada bitirmiş, futbolcularıyla sözleşmeleri devam eden ve transfere bile ihtiyacı olmayan bir takım bıraktıkları için söyledim" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reform sezonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN