Havadan müjdeler

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde faaliyete geçtikten sonra uluslararası havayollarının dikkatini çeken Gazipaşa Havalimanı'nda apron ve terminallerin büyütülmesi için çalışmalar başlatıldı

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Gazipaşa Havalimanı'nda hava trafiği her geçen gün yoğunlaşırken, yeni havayolu firmalarının da tercihi olmaya devam ediyor. Gazipaşa Havalimanı'yla ilgili müjdeli haberleri İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk verdi. Pamuk, havalimanı apronunun ve terminal binasının büyütüleceği müjdesini verirken, yolcu sayısındaki rekor artış beklentisini de açıkladı. Çalışmaların hayata geçirilmesiyle birlikte, uçaklar havada sıra beklemekten, yolcular da terminal binasında yerlerde oturmaktan kurtulacak.

TERMİNAL AYRILACAK

Kaymakam Pamuk, havalimanı apronu ve terminal binasının büyütülmesi için istimlak çalışmalarının başladığını belirtti. Mevcut apronda 3 uçak park alanı bulunduğunu, apronun yüzde 100 büyütülerek aynı anda 6 uçak park edebilecek hale getirileceğini anlatan Kaymakam Pamuk, 2 bin 300 metrekare olan terminal binasının da yaklaşık 3 kat büyütülerek 6 bin metrekarenin üzerine çıkarılacağını ifade etti. Pamuik, terminal binasının büyütülmesi çalışması kapsamında iç ve dış hat terminalinin ayrılacağını söyledi. Gazipaşa Havalimanı'nın şuanki haliyle 500 bin yolcuya hitap edebilecek kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Pamuk, gelecek sezonunda yolcu sayısının 500 bini aşacağı tahmin edilerek apron ve terminal binasıyla ilgili adımların atıldığını kaydetti.

HEDEF 1,5 MİLYON YOLCU
Yolcu sayısı 300 binin üzerine ulaşan Gazipaşa Havalimanı'nda her yıl yolcu sayısının ciddi şekilde artış gösterdiğini ifade eden Pamuk, 3 yıl sonra 1,5 milyon yolcuya ulaşılması hedeflendiğini vurguladı. Gazipaşa Havalimanı İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı ise apron ve terminal binasında yapılacak genişletme çalışmaları için yaklaşık 10 dönümlük alanın istimlak edileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havadan müjdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN