Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otel önünde alacak eylemi

Kemer'de 5 yıldızlı otelin inşaat işlerini yapan firmaların temsilcileri ve işçiler, para alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Antalya'nın Kemer ilçesi Beldibi 1 mahallesinde bu yıl inşaatı tamamlanarak müşteri kabul etmeye başlayan 5 yıldızlı otelin hafriyat, boya ve dekorasyon işlerini yapan firmaların temsilcileri ve işçiler, alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle otel önünde eylem yaptı.

İŞ MAKİNELERİ KAPATTI
Otelin önüne gelen Zanco Hafriyat firması ortakları iş makinelerini tesisin girişine park etti. Traktörcüler, boyacılar ve diğer esnafın destek verdiği eyleme katılanlar, verilen sözlerin tutulmadığını, alacaklarını tahsil edemedikleri gibi muhatap da bulmakta zorlandıklarını ileri sürdü.

ÖNCE PARA VERİYORLARDI
Hafriyat şirketinin sahiplerinden İlyas Zanco, 4,5 aydan bu yana kepçe, traktör, kamyonlarla çalıştıklarını ve hiç para almadıklarını belirterek, "130 bin TL ayrıca 70 bin TL'lik çek verdiler. Çekleri de patladı. Bizden başka eylem yapanlar da var. Manavgat'tan kamyoncular geldi. Traktörcüler, kalıpçılar, boyacılar var. İnşaat ilk başladığında para veriyormuş gibi gözüktüler, biraz para verdiler, sonra 'Para yok. Çek keselim' dediler. Herkese çek kestiler. Çeklerin hiç biri ödenmedi. Bizim 80 bin TL'lik çekimiz var, 10 bin TL'sini yatırdılar" dedi.

BAYRAM PARAMIZ BİLE YOK

Otelin alçı ve boyasını yapan Kasım Akar isimli işçi ise, "Aksaray'dan geldim Bayram için memlekete gideceğiz ama paramızı alamıyoruz. 15-20 kişiyiz ve hepimiz aynı şekildeyiz. İki aydır burada çalışıyoruz" dedi. Kepçe operatörü Galip Bayır ise, 4-5 aydan beri otelden para alamadıklarını belirterek "Alınan makinelerin parasını ödemek bir yana, ev kiramızı bile ödeyemedik. Ev sahibimle karşılaşmamak için yolumu değiştiriyorum" diye konuştu. Hafriyat şirketi sahiplerinden Hasan Zanco da otelin satın alma sorumlusu ile görüştüklerini, ödeme yapacaklarına dair söz verildiğini, ancak ödeme yapmazlarsa tekrar eylem yapacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel önünde alacak eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN