Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşeron işçiye bayram zehir

Borçları nedeniyle banka hesapları bloke edilen Muratpaşa Belediyesi'nin taşeron firmaları yaklaşık bin işçinin maaşını 4 aydır ödemiyor. İşçiler bu bayramı da beş parasız geçirecek

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin yaklaşık bin çalışanı Kurban Bayramı öncesinde taşeron firma kurbanı oldu. Taşeron firmalar belediyeden paralarına almalarına rağmen maaşları ödemeyince, yaklaşık 1000 belediye çalışanı bayram tatiline beş kuruşsuz girdi. Antalya'nın en zengin belediyesinde bu durumun yaşanması, duyanları şaşırttı. Yaşanan bu durumun, belediyenin taşeron şirketlerin hesabına alacaklarını yatırmasına rağmen, firmaların borçları nedeniyle icralık olmalarından dolayı personelin maaşları ödenemeden banka tarafından bloke edilmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

4 AYDIR MAAŞ ÖDEMESİ YOK

Buna göre yaklaşık 350 idari personelin işvereni Ankaralı Doreto ve Andaç ortaklığı, en son geçen Ağustos ayı ortasında yarım maaş ödeyebildi. Serikli Yavuz Selim firması da 290 temizlik işçisinin maaşlarını 4 aydır ödemedi. Batman kökenli Hanoğlu- Zigana Ortaklığı'nın 350 Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görev yapan 350 çalışanı da yaklaşık 4 aydır maaşlarını alamıyor.

NOTERDEN İHTARNAME ÇEKTİLER

Belediyenin 8 işçisi, 2 aydır cevap alamadıkları firmalarının hesaplarındaki paranın SGK borcu nedeniyle bloke edildiğini öğrendiklerini belirterek taşeron firmaya maaşlarının ödenmesi için noterden tebligat gönderdiklerini bildirdi. İcra nedeniyle maaşlarında kesinti yapıldığını belirten belediye çalışanları, iki bayramı da parasız geçirmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Belediye yönetiminin, "Biz maaşlarınızı yatırdık, firmalar vermiyor" cevabı verdiğini anlatan işçiler, ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşeron işçiye bayram zehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN