Çiftçiye can simidi

Giriş Tarihi: 14.10.2013

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde çiftçilere 1 milyon 311 bin lira değerinde tarım aleti ve makineleri Vali Öztürk'ün katıldığı törenle teslim edildi

Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Korkuteli'de makine ve ekipman dağıtım töreni gerçekleştirildi.

1.3 MİLYON LİRA

Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, 2013 yılı makine ekipman alımları kapsamında 324 çiftçiye 1 milyon 311bin 136 TL hibe desteği sağlandığını söyledi. Dallı, "Bu makinelerimiz Arıcılık Makine ve Ekipmanı, Balya Makinesi, Biçer Bağlar, El Traktörü, Çayır Biçme, Diskli Tırmık, Mibzer, Pancar Sökme Makinesi, Pülverizatör, Sap Toplama, Silaj Makinesi, Süt Sağım Makinesi, Sıra Arası Çapa, Taş Toplama, Yem Hazırlama ve Toprak Frezesi olmak üzere üreticilerimize, çiftçilerimize teslim edilerek çiftçilerimizin hizmetine sunuldu" dedi. Antalya Valisi Selahattin Öztürk ise, Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklemesi Programı çerçevesinde gerek tarımsal, gerek hayvansal alanda verilen desteklerin yanı sıra tarımsal alet ve makinelerin edinilmesi konusunda da hibe desteği sağlandığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiye can simidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN