Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Side'de Alman üstünlüğü yıkıldı

Giriş Tarihi: 18.10.2013

Artan yatak kapasitesi nedeniyle Avrupalı turiste alternatif pazarlara yönelen Side'de turizmciler aradıklarını Rusya'da buldu. Almanların Side'deki hegamonyası yıkıldı

Rus turist sayısının hızla arttığı Side'de Alman hegamonyası yıkıldı. Artan yatak kapasitesi nedeniyle Avrupalı turiste alternatif pazarlara yönelen Sideli turizmciler aradığını Rusya'da buldu. Mısır'da yaşanan olaylar nedeniyle Rus turistlerin rotalarını Antalya'ya çevirmesi de bu gelişimde etkili oldu.

YATAK KAPASİTESİ ARTIYOR

Side Lake and River Otel Genel Müdürü Yavuz Durmaz, "Rus pazarı artık yavaş yavaş Side bölgesinde ağırlığını hissettirmeye başladı. Almanların o keskin hegamonyası yıkıldı" dedi. Side bölgesinde çok ciddi yatak kapasitesi artışı yaşandığını ifade eden Durmaz, "Avrupa merkezli bir müşteri portföyü olması sebebiyle bu bize ciddi anlamda zarar verdi. Çok iyi tesisler bile Temmuz ayında, Ağustos'un yarısına kadar belli boşluklar yaşadı" diye konuştu.

SONBAHARDA DA DEVAM

Side Barut Hemera Genel Müdürü Nuri İnci de Temmuz-Ağustos döneminde yaşanan sıkıntılı dönemde Rusya pazarındaki hareketle toparlandıklarını kaydetti. Rusya pazarındaki hareketin sonbahar döneminde de devam ettiğine değinen Nuri İnci, "Önceki yıllarda bu dönemde Side'de neredeyse sıfır Rus bulunurken, şu anda Rusya pazarından müşteri gelmeye devam ediyor. Bu Side için bir ilk" dedi.

MISIR'IN ETKİSİ YANSIDI
Bu boşlukta, o tesislerde alternatif pazarların çok fazla olmamasının etkili olduğunu vurgulayan Durmaz, "Mevcut yatak kapasitesindeki hızlı artış, Rusların bölgede yoğunlaşmasını hızlandırdı. Rus pazarında bu sene yaklaşık yüzde 15 bir artış söz konusu" dedi. Artışta Mısır'da yaşanan olayların da etkili olduğunu dile getiren Durmaz, "Temmuz'un 15'inden sonra Mısır'daki olayların olumlu etkisi bölgede hissedildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Side'de Alman üstünlüğü yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN