Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahipsiz Antalya

Giriş Tarihi: 19.10.2013

Sağanak yağışın olduğu bayramın üçüncü günü belediye, trafik, ambulans ve AKEDAŞ yetersiz kalınca, Antalyalılar ve tatilciler resmen eziyet çekti

Bayramın üçüncü günü sağanak yağışın yaşattığı kargaşayı düzenleyecek yerel hizmet kurumları yetersiz kalınca, Antalyalılar resmi eziyet çekti. Görüş mesafesinin 30 metreye kadar düşüren sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkilerken, özellikle böyle durumlarda Antalyalılara kaliteli bir yaşam sunmakla mükellef belediye, trafik, ambulans ve AKEDAŞ personelinin yetersiz kaldı. Kentin iç savaştan çıkmış bir hale döndüren bu durumun henüz kış mevsimine girilmeden yaşanmış olması, kentlileri daha da çileden çıkardı. Özellikle refüjlerdeki ağaçların bir şeridi kapatacak kadar yola yıkılması, kırık dallarının yollarda tehlike yaratacak kadar savrulmasına belediyelerin park ve bahçeler şubeleri müdahale etmedi. Barınaklar Bulvarı'ndaki refüj toprağının aşırı yağışla bataklığa dönmesiyle yeni dikilmiş genç ağaçların peş peşe yıkılarak yolu kapatması, birçok maddi kazalara neden oldu.

TRAFİK KUYRUĞU 4 KiloMetre

Battı çıktıların yapılmasıyla Migros Kavşağı ile Mevlana Kavşağı arası mesafenin 4 dakikaya indirildiği Yüzüncü Yıl Bulvarı'ndaki zincirleme kazalara zamanında müdahale edilmeyince, aynı mesafe 4 saatte kat edilebildi. Sağlık İl Müdürlüğü'nden Mevlana Kavşağı'na kadar olan 4 km. uzunluğundaki şehrin ana arterindeki tıkanma, Antalyalılar kadar su taşkını olan ev ve işyerlerine yardıma koşan itfaiyecileri de zor durumda bıraktı. Trafik kazalarına geç müdahale yapılmasıyla yaşanan yoğunluk, ambulansların geç gitmesine de neden oldu. Sağanak yağış ve rüzgar, elektrik hatlarında hasarlara neden oldu. Antalya'nın en hareketli bölgeleri Atatürk Caddesi, Işıklar Caddesi, Haşim İşcan ve Gençlik Mahallelerinde elektrik kesintileri geç saatlere kadar sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahipsiz Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN