Lösemi istismarı

LÖSEV Antalya Şube Sorumlusu Meral Ünverdi, kapı kapı dolaşarak vakıf adına bağış toplayan kişilerin dolandırıcılık yaptıklarını ileri sürerek vatandaşları uyardı

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Antalya Şubesi yetkilileri, kendilerini vakıf üyesi gibi tanıtan kişilere karşı vatandaşları uyardı. Hiçbir LÖSEV üyesinin kapı kapı dolaşarak bağış toplamadığına dikkat çeken Antalya Şube Sorumlusu Meral Ünverdi, bu tür taleplerle gelen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

PARAYLA SATIYORLAR

LÖSEV'in makbuz karşılığı bağış kabul ettiğini ve bağışların çoğunun banka havalesi ile alındığının altını çizen Ünverdi, "Bu kişiler LÖSEV'in bilgilendirme amaçlı hazırladığı bültenlerin bir benzerini hazırlayıp, para karşılığı satıyorlar. Bizim bu şekilde bir uygulamamız yok. Ama onlar lösemili çocukları bazen de LÖSEV'in adını kullanarak insanların kapılarını çalarak para istiyorlar" dedi. Antalya'da bulunan lösemili çocukların çoğunun LÖSEV'e kayıtlı olduğunu ifade eden Ünverdi, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

PARALAR NEREYE?
"Çocuklar ve ailelerine 'Başka dernekten yardım alıyor musunuz?' diye sorduğumuzda olumsuz cevap alıyoruz. Yardımlar bizim çocuklarımıza gitmiyorsa bu biraz düşündürücü."

KALABALIK YERLERİ TERCİH EDİYORLAR
Özelikle piknik bölgelerinde bu tür kişilerle sıklıkla karşılaşıldığını belirten Ünverdi, "İnsanların kalabalık oldukları noktaları tercih ediyorlar. İnsanlar lösemili çocuk denildiğinde LÖSEV olduğunu sanarak bu kişilere bağışta bulunuyor. Bu bağışların hiç biri lösemili bir çocuğa geri dönmüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemi istismarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN