Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu ulaşımda tel örgü engelİ

Akdeniz Bulvarı'nı ikiye bölen tel örgüler vatandaşın tepkisine neden oldu. Üst geçit yapmadan 4 kilometrelik bölümün yaya ulaşımına kapatılması birçok sorun doğurdu

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Antalya'da Akdeniz Bulvarı'nın Hurma, Sarısu ve Liman Mahallesi'ni kapsayan bölgesine yerleştirilen tel örgüler, bölgede yaşayan halkın ulaşımına büyük bir engel oluşturdu. Bulvarın refüjüne yerleştiren ve yolda yayaların karşıya geçmesine engel olan teller, şehir içi otobüslerine ulaşmak isteyen vatandaşın işini bir hayli zorlaştırdı.

4 KİLOMETRE TEL ENGEL

Bulvarı tel örgüler ile ikiye bölen yetkililer, vatandaşın karşıya geçmesini kolaylaştıracak önlemleri göz ardı etti. Bulvarın yaklaşık 4 kilometrelik bölümünün başında sadece tek bir üst geçidin olması, mahalle sakinlerinin kilometrelerce mesafe kat ederek yolun karşısına geçmesine yol açtı. Birçok sıkıntıya göğüs geren mahalle halkı, tel örgüleri görünce 'Bu kadar da olmaz' dedi.

ULAŞIM SORUNU

Yol üzerinde yeterli sayıda yaya ve üst geçidin bulunmaması şehir içi ulaşımının yanı sıra Kemer ve Finike istikametine giden otobüslerin yolcu alma ve indirmesine de engel oldu. Duraklarda inen vatandaşlar karşıya geçme sorunu yaşadı. Yolu bir bütün halinde ikiye bölen telleri aşmak için Liman Kavşağı ya da Hurma Mahallesi civarındaki üst geçidi kullanmak zorunda kalan bölge halkı, uygulamanın güvenlik açısından önemli fakat eksiklikleri nedeniyle yetersiz olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu ulaşımda tel örgü engelİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN