Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 yıl sonra tapu sevinci

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Antalya Kepez Yeni Doğan Mahallesi'nde bulunan Menzil Sitesi'nin 27 yıllık tapu problemi çözüme kavuştu. İlk etapta 330 daire ve 25 dükkan sahibi tapularını alırken, diğer daire ve dükkan sahiplerinin önümüzdeki günlerde tapularını alacağı belirtildi. Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin güneyinde bulunan Vakıflar İdaresi'nin mülkü olan araziye, kamulaştırma işlemi yapılmadan inşa edilen Menzil Sitesi'nde, 594 daire ve 45 dükkan sahibi, 27 yıldır mülkiyet probleminden dolayı tapularını alamıyordu.

KEPEZ İÇİN ÖNEMLİ MÜJDE

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Menzil Sitesi'nin 27 yıllık mülkiyet sorununun çözülmesiyle vatandaşların tapularına kavuştuğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın yıllarca bekledikleri tapularını alması, Kepez için önemli bir müjdedir. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

BİR TEK TÜTÜNCÜ İLGİLENDİ

Hayalleri olan tapulara kavuştuklarını belirten Menzil Arsa ve Konut Yapı Kooperatif Başkanı Ayşe Birgül Kollu, "Hakkımız olan tapuları bu kadar yıl sonra alacağımıza inanmıyorduk. Çok zor zamanlar geçirdik. 26-27 sene bizle kimse ilgilenmedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü siteye geldiğinde elinden geleni yapacağını söyledi. Ve konuya eğildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 yıl sonra tapu sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN