İşsiz müdürlerin bile iş umudu internetten

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Antalya'da iş gücü piyasasını tek havuzda toplama hedefiyle BAGEV çatısı altında sanal ortamda kurulan kariyer sitesinde, artık yönetici ihtiyaçları da karşılanmaya başladı

Genellikle vasıfsız ya da düşük pozisyondaki elemanların iş bulmak için başvurduğu iş ilanlarının sanal âleme taşınması popülerlik kazanınca, yönetici arayan firmalar da bu mecralara ilan vermeye başladı. Başta Antalya olmak üzere Isparta ve Burdur ağırlıklı iş gücü piyasasını tek havuzda toplama hedefiyle Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) çatısı altında kurulan www.bagevkariyer. com, firmaları aradıkları yöneticilerle buluşturmaya başladı.

İSTANBUL ISPARTA'YI GEÇTİ
Ücretsiz
kullanılan siteye ilan veren bir otel gece müdürü, bir inşaat firması bölge temsilcisi, başka bir inşaat firması müdür, bir kargo şirketi şube müdürü, bir gazete abone sorumlusu, bir kurs yeri de eğitmen iç mimar aradığını duyurdu. En fazla eleman alımı ilanı veren şehir 237 başvuru ile Antalya, 12 başvuru ile Burdur ve 11 başvuru ile İstanbul olarak sıralanıyor. Isparta'dan 4, Adana'dan 2, Ankara, İzmir ve Muğla'dan birer başvuru yapıldı.

YETERSİZ

Kuruluşu 2011 yılına dayanan sitedeki gelişmelerin olumlu olmasına karşın yeterli olmadığından dert yanan BAGEV Başkanı Ali Çandır, "Gerekçesi ise hala eski alışkanlıklarla eleman aramaya devam etmemiz. Niteliğe göre değil, yakınlığa göre eleman alınıyor" dedi. Kurumsallaşmış firmalarla bu konuda işbirliği yaptıklarını hatırlatan Çandır, tanınmış kurumların yeni yararlanmaya başladığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşsiz müdürlerin bile iş umudu internetten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN