Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarıları arttırmak için çok çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Hayırsever Gülgün ve Nihat Ömür çifti tarafından yaptırılan Kepez Gülgün-Nihat Ömür İlk ve Orta Okulu'nda başarı seviyelerinin artması için öğretmenler büyük özveri ile çalışıyor

Hayırsever Gülgün ve Nihat Ömür çifti tarafından yaptırılan 16 derslikli Kepez Gülgün- Nihat Ömür İlk ve Orta Okulu, bin 620 öğrencinin geleceğine ışık tutuyor. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında açılan okul, Kepez'in en iyi okulları arasına girebilmek için çalışma başlattı.

HEDEF SBS'DE BAŞARI

Görevine bu yıl atanan Okul Müdürü Hilmi Hatipoğlu, başarı seviyelerini üst sıralara çıkarmak için öğretmen kadrosu ile birlikte özverili bir çalışmaya imza attı. Okulun SBS'de istenilen seviyelere ulaşması için 8'nci sınıf öğrencilerine müfredatın dışında 1 saatlik etüt programı uygulamaya başlayan öğretmenler, çocuklara daha iyi bir gelecek hazırlamak için kolları sıvadı.

ÜCRETSİZ ETÜT
8'nci sınıflar için başlatılan uygulamanın veliler tarafından da takdirle kar- şılandığını aktaran Hatipoğlu, "Biz müfredata göre eğitim ve öğretime devam ediyoruz. Fakat tabi ki bu sene SBS'de sınav ve eğitim sistemi değişince öğretmen arkadaşlarımız 8'inci sınıflarla yaptıkları 6 saatlik ders süresini 7 saate çıkardı. Bu 1 saati de etüt olarak değerlendirmeye başladık. Bu hizmet için velilerimizden her hangi bir ücret talebimiz olmadı. Çocuklar dershanelere gidiyor ama okul ve öğrencimiz açısından bir fark olsun istedik. Bu farkı çalışarak yaratmaya karar verdik. 8'inci sınıf öğretmenlerime teşekkür ediyorum hepsi bu uygulamayı seve seve, ücret almadan hayata geçirdi" dedi.

YENİ KURSLAR AÇILACAK

Okulda göreve bu yıl başladığını hatırlatan Hatipoğlu, eğitim kalitesinde bir fark yaratma konusunda iddialı olduğunun altını çizerek, "Okulda bulunmayan gitar ve keman kursları gibi sosyal aktiviteleri teşvik edici eği- timlerin başlatılması için gerekli alt yapıları oluşturmaya başladık" diye konuştu.

DEVAMSIZLIK SORUNU
Okuldaki en önemli sorun devamsızlıklar. Okul Müdürü Hilmi Hatipoğlu, sorunlu öğrencilerin aileleri ile birebir görüşmeler yaparak, çocukların geleceklerini etkileyecek bir hata yapmalarını engellediklerini aktardı. Velileri bu konuda uyaran Hatipoğlu, "Bu bölgede anne ve baba çalıştığı için takip konusunda sıkıntı var. Çocuğu sabah gönderiyor ama çocuk okula gelmiyor. Bu oran yüzde olarak çok az ama benim için büyük. Eğitimdeki esas amaç bütün öğrencilerin aynı anda okula devamlılığını sağlayabilmek" dedi.

EĞİTİM KADROSU
OKUL MÜDÜRÜ: Hilmi Hatipoğlu
MÜDÜR YARDIMCILARI: Süleyman Ak, Salih Al, İlknur Ursun
SINIF ÖĞRETMENLERİ: Abdurrahman Üzüm, Ali Tosun, Aydın Meral, Ayşe Küçükcanbaz, Birgül Albayrak, Demet Ertürk, Eda Şahin Savaş, Elif Güler, Emine Temiz, Fatma Arıcı, Fatma Köse, Hilmi Sert, Leyla Uyaroğlu, Mehmet Küçükcanbaz, Nimet Bakioğlu, Özlem Güldüren, Öznur Yazıcı Erdoğan, Rabia Ay, Selim Çakar, Semiha Akoğlu, Tahsin Gökce, Nadiye Dudu Dursun, Ülkiye Sökmen
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ: Esra Kargın, Teslime Akaydın, Fatma Güler, Müşerref Ağırman, Şenay Kartal, Nilgün Erdem
TÜRKÇE: Cihat Uyaroğlu, Dilek Yıldız, Pınar Orhan, Timuçin Kök, Zahide Hicran Öztop
TEKNİK TASARIM: Sevnur Çalışkan, Ülker Öztürk Oruçoğlu
SOSYAL BİLGİLER: Kadir Arslan, Muhammet Sadık Ulay, Tahir Tuğ
REHBERLİK: Suat Saka
MÜZİK: Ümmü Gülsüm Aktaş
İNGİLİZCE: Ersin Bıçak, Ezgi Görür Kantaş, Hacer Taş, Meral Fidancı
MATEMATİK: Ahmet Oğuz, Seyhan Gök, Veli Doker, Fatma Şahiner
GÖRSEL SANATLAR: Şayeste Gülyanar
FEN VE TEKNİK: Dilek Kaya, Hacer Kapsız, Sevilay Talan, Sinan Özdener
BEDEN EĞİTİMİ: Murat Kaya, Serpil Beyenal Babacan

VELİLER BİLİNÇLENMELİ
Hayat şartlarının velilerin çocukları ile yakından ilgilenmesini engellediğini söyleyen Hatipoğlu, bunun öğrencilerin motivasyonunu etkilediğini belirterek velilerin bilinçlenmesi gerektiğini söylüyor.

YETENEK AVINI BAŞLATACAKLAR
OKUL gizli yetenekleri keşfetmek için rehber öğretmenler ve beden eğitimi öğretmenleri ile bir çalışma başlatmayı hedefliyor. Bununla ilgili bir takvim hazırlamışlar. Ancak bu anlamda biraz zaman darlığı yaşıyorlar. Tam gün eğitim veren bir okul olsalar ve biraz daha boş vakit ayırabilseler bu yetenekleri keşfetmenin daha kolay olacağını söylüyorlar.

ORTAOKUL SABAHÇI İLKOKUL ÖĞLECİ
2008-2009 yılında eğitime başlayan okulda 997 ortaokul öğrencisi sabah, 623 ilkokul öğrencisi de öğleden sonra eğitim görüyor. Toplam 58 öğretmenin görev yaptığı okulda bin 620 öğrenci hayata hazırlanıyor. Okulda, öğrencilerin başarı seviyesinin artması için yeni okul yönetimi ve öğretmenler tarafından uygulamalar hayata geçiriliyor.

YENİ BİNA GELİYOR
OKULUN başarısı Kepez'e oranla orta seviyelerde. Derslik ihtiyacının çözüme kavuşması ile başarı oranının artmasını bekliyorlar. Okulun bitişiğinde bulunan alana Gülgün-Nihat Ömür çifti tarafından yeni bir bina yapılacak. Bu yeni bina ortaokul olarak hizmet verecek. Hayırseverlerin şifaen verdikleri bir diğer söz ise anasınıfına özel bir bina yaptırmak olmuş.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarıları arttırmak için çok çalışıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN