Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Yıldızları'ndan rekor seyirci isteği

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Türk Yıldızları'nın 29 Ekim gösterisi Antalya'ya alındı. Hava trafiğinin duracağı gösteri sırasında Türk Yıldızları, 250 bin kişilik seyirci rekorunu kırmak istiyor

Türk Yıldızları'nın 29 Ekim gösteri uçuşunu bayrama 6 gün kala Antalya'da yapma kararı verilmesi ile yaşanan kriz, Antalya Valiliği'ndeki koordinasyon toplantısıyla aşılmaya çalışıldı. İlk kez 29 Ekim uçuşunu hava muhalefeti nedeniyle Ankara dışında yapacak olan Türk Yıldızları, bu emri 22 Ekim'de aldı. Dün Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısında, gösterinin saatte ortalama 32 iniş kalkışın olduğu Antalya Hava Limanı'na, otellere, kent trafiği ile asayişine olacak etkileri, gösterinin güzergahı ve seyircilere duyurulması gibi planlamalar yapılmaya çalışıldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na yaklaşık 300 bin TL maliyeti olan gösterinin, provalarının ise 26, 27 ve 28 Ekim'de, saat 12.00 ile 12.45 arasında yapılması kararlaştırıldı. Bu saatler arasında hava trafiği durdurulacak.

GÖSTERİ NOKTASI NETLEŞMEDİ
EN fazla seyircinin uçuşu en iyi görecek şekilde nerede toplanabileceği sorusuna yanıt bulunamadı. Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu ile yerel yöneticilerin yapacağı geziler sonucunda, gösterinin merkezi netleştirilerek billboardlarla duyurulacak. Saatte 800- 850 km. hızında birbirlerine 1 metre mesafede olacak şekilde uçan Türk Yıldızları, İzmir'deki 250 bin olan seyirci rekorlarını Antalya'da kırmak istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Yıldızları'ndan rekor seyirci isteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN