Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni doktor adayları beyaz önlükleri giydi

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıfa başlayan 353 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlük giyerek doktorluk mesleğine adım attı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıfa başlayan 353 öğrenci beyaz önlük giyerek doktorluk mesleğine ilk adımı attı. Bu yıl Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıfa başlayan 353 öğrenci için Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda 'Beyaz Önlük Giyme' töreni düzenledi.

EN ÖNEMLİ MESLEK

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Oktay Dinç, hekimlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Hekimliğin insanlık tarihinin en önemli meslek dallarından biri olduğunu belirten Dinç, "Bilindiği gibi insanlık tarihinin en kutsal ve en değerli mesleklerinin başında olan hekimlik mesleğine ilk adımınız demek olan bugün siz değerli öğrencilerimizi ve onları bugüne getiren değerli velilerimizi en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

ÖNLÜKLER HOCALARDAN
Öğrencilere önlükleri Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ömer Geçici, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Oktay Dinç, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgin ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından giydirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni doktor adayları beyaz önlükleri giydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN