Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşeron işçi direnişte

Büyükşehir Park ve Bahçeler'de çalışan 10 işçi, eylem yaptıkları için işten çıkartıldıklarını iddia etti. İşçiler Park ve Bahçeler'in önüne çadır kurdu

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Maaşlarını alamadıkları için eylem yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan taşeron işçilerden 10'u, eylemlerde yer aldıkları için işten çıkarıldıklarını iddia ederek direniş çadırı kurdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan işçiler, Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde yapılan eyleme katıldıktan birkaç gün sonra kendilerine hiçbir açıklama yapılmadan işten çıkarıldıklarını belirtti. Diğer işçilere gözdağı vermek için kendilerinin kurban edildiğini ifade eden işçiler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tesislerinin karşısına çadır kurarak, direniş başlattı. İşçiler işe geri alınana kadar mücadelelerini çeşitli eylemler ile sürdüreceklerini ifade etti.

BAYRAMI PARASIZ GEÇİRDİLER
Direniş çadırında nöbet tutan işçilerden Hacı Temur, yetkililerin hiçbir açıklama yapmadan işlerine son verdiklerini ve 85 gündür maaş alamadıklarını söyledi. Bayramı parasız geçirdiklerini aktaran Temur, "Bu binlerce işçiye verilmiş bir gözdağıdır. Bakın biz 10 kişiyi attık. Siz de yaparsanız sizi de atarız şeklinde tehdit ediyorlar. İşe dönene kadar direnişimiz devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşeron işçi direnişte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN