Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Velilerin tuvalet tepkisi

Fatmagül Özpınar İlkokulu'nun tuvaletlerinin ana bina dışında olması velilerinin tepkisini çekti

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Antalya'da bulunan Fatmagül Özpınar İlkokulu'nun tuvaletlerinin ana bina dışında olması öğrenci verilerinin tepkisine neden oluyor. Çocukların ihtiyaçlarını gidermek için bina dışında bulunan tuvaletve lavabolara gitmek zorunda kalmasına tepki gösteren veliler, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çocuklarının birçok zorlukla karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

ÜSTÜ KAPANSIN
Hiç olmazsa dışarıda olan lavaboların bina içerisine alınmasını isteyen veliler, yağmurların başladığına dikkat çekerek iki bina arasına üstü kapalı bir geçit yapılmasının soruna geçici de olsa bir çözüm olacağını ifade etti. Soğuk hava ve yağmurların hastalıklara neden olacağını vurgulayan anne-babalar, hava şartları daha da kötüleşmeden tuvaletlere bir çare bulunması gerektiğinin altını çizdi.

ESKİ UYGULAMA

Konu hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okulun yaklaşık 30 yıl önce inşa edildiğini hatırlatarak, o dönemin şartlarına uygun bir durum olduğunu söyledi. Yeni okullarda bu tür bir uygulamaya gidilmediğini belirten yetkililer, okulun fiziki şartları ve alt yapı eksiklerinin şu an için tuvaletleri ana bina içerisine almaya izin vermediğini açıkladı.

BÜTÇE SORUNU

Okuldaki altyapı eksikliği nedeniyle tuvaletlerin ana binalara alınamadığını belirten Okul Aile Birliği yönetimi ise gerekli bütçeye sahip olmadıkları için bazı sorunların üstesinden gelmekte güçlük çekildiğini vurguladı. Velilere de görev düştüğünü belirten yöneticiler, bütçe olması halinde sorunun aşılabileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Velilerin tuvalet tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN