Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zamane çocuğuna bilişim eğitimi

Akdemia Eğitim Merkezi, bilişim teknolojileri eğitimi verdiği çocuklar arasından geleceğin Bill Gates'lerini ortaya çıkarmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 25.10.2013 ABONE OL
Çocukların bilişim teknolojilerini öğrenmelerini sağlamak için Antalya'da Akdemia tarafından başlatılan Bilişim Garaj Akademisi, 7-16 yaş arası çocuklara üretim odaklı teknoloji eğitimi veriyor.

TEKNOLOJİNİN EFENDİSİ

Akdemia Eğitim Merkezi kurucusu Mustafa Yücel Kaymak, anne ve babaların teknolojiyi bir tehlike olarak algıladıklarını ve bu nedenle yasak getirdiklerini söyledi. Akademi'nin temelinde teknolojiyi hızlı ve kolay kullandırmak değil, çocukların bilişim teknolojilerinin alt yapısını, çalışma prensiplerini ve onu oluşturan bileşenlerini de görmelerini ve öğrenmelerini sağlamak olduğunu belirten Kaymak, "Çocuklarımız teknolojinin efendisi olacaklar" dedi.

TÜKETİMDEN ÜRETİME
Bilişim Garaj Akademisi'nin üretim odaklı teknoloji eğitimi sağladığını belirten Kaymak, "Günümüzde çocuklarımızın bilgisayarın başında yaptıkları şeylere baktığımızda oyun oynuyorlar, sosyal paylaşım sitelerinde vakit öldürüyorlar. Hiçbir yaratıcılık sergilemiyorlar, ellerinin altındaki teknolojiyi yönetmek yerine esiri oluyorlar. Bilişim Garaj Akademisi, verdiği eğitimlerle bu yaş grubundaki çocukların merak duygusuyla hayal ettiklerini üretmek ve sergileme imkanı vermektedir. Biz burada devreye giriyoruz, artık Antalya'nın çocuklarını tüketimden üretime davet ediyoruz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Zamane çocuğuna bilişim eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA