Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansörler sınıfta kaldı

Antalya ve Manavgat'ta 2 bin 750 asansörün denetimini gerçekleştiren MMO, 2 bin asansörü güvenli bulmadı

Giriş Tarihi: 28.10.2013
MAKİNE Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi Muratpaşa ve Manavgat ilçeleri ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 2 bin 750 asansörü denetledi. Denetimler sonucunda ortaya çıkan manzara ölümle burun buruna yaşadığımızı gözler önüne serdi. Nüfus artışına bağlı olarak konut ihtiyacının da günden güne artığına dikkat çeken Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Hüseyin Barut, asansör kullanımının da eş değerde artış gösterdiğini belirterek, asansörlerde yaşanan kazaların can ve mal kayıplarına neden olduğunu söyledi. Barut, Antalya'daki asansörlerin güvenlik açısından sınıfta kaldığını açıkladı.
DENETİM SONUÇLARI VAHİM

Yaptıkları denetimlerde asansörlerin aylık bakımlarının yapılıp yapılmadığına ve asansörün güvenli olup olmadığının belirlendiğini söyleyen Barut, denetimlerden elde edilen sonuçların vahim olduğunu dile getirdi. Yasa gereği asansörlerin ayda en az bir defa bakımının yapılması gerektiğini ifade eden Barut, denetlenen 2 bin 750 asansörün büyük çoğunluğunun tehlike oluşturduğunu söyledi.

ÇOĞUNLUĞU TEHLİKELİ ÇIKTI
Denetimlerin Muratpaşa, Manavgat ve Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde gerçekleştiğini söyleyen Ortaya çıkan korkunç manzarayı şu şekilde özetledi: "2013 yılı Eylül ayı sonu itibariyle Muratpaşa ve Manavgat Belediyeleri ile Organize Sanayi Bölgesi'ndeki asansörlerin birçoğunun yıllık denetimleri tarafımızdan yapıldı. Bu denetimlerde şuana kadar 2 bin 750 asansör kontrol edildi. 2 bin adedi kırmızı etiket yani tehlike oluşturduğu tespit edildi. Geri kalan 750 asansörün 150'si sarı, 600'ü ise yeşil etiket aldı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansörler sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN