Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı turist Mısır'a dönüyor

Thomas Cook Belçika Genel Müdür Vekili Dekeyser, Belçika'dan Mısır'a Aralık ayı sonuna kadar tüm uçakların dolduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 28.10.2013
Avrupa'nın en kırılgan pazarlarından Belçika'da Mısır'a dönüş başladı. Thomas Cook Belçika Genel Müdür Vekili Jan Dekeyser, yaşanan siyasal kriz nedeniyle 15 Ağustos'ta duran uçuşların 1 Ekim itibariyle yeniden başladığını açıkladı. 150 kişilik Neckermann acente grubu ile Antalya'ya gelen Dekeyser, "Hükümet tavsiyesiyle uçuşlar durana kadar da Mısır'da iyi bir sezon yaşandı. Uçuşların iptal olduğu dönemde potansiyel Antalya'ya kaymıştı. Ancak Ekim ayında uçuşlar tekrar başladı ve yine çok hızlı başladı. Aralık sonuna kadar uçuşlarımızın tamamı dolu. Diğer Avrupa ülkelerinde de benzer bir durumun olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

GAZİPAŞA'DAN KATKI
Antalya'ya 2004 yılında 145 bin Belçikalı turistin geldiğini, bu sayının 2013 yılı 9 aylık döneminde ise 238 bine ulaştığını hatırlatan Dekeyser, "Buna rağmen 'Antalya kapasitesine ulaştı' diyemeyiz. Antalya'da artış devam edecek. Son olarak Gazipaşa Havalimanı ile birlikte de Antalya kapasitesi arttı" dedi.

YÜZDE 20 BÜYÜME HEDEFİ

Jan Dekeyser, Türkiye operasyonlarının büyük bir bölümünde işbirliği yaptığı Tailwind Havayolları ile 2014 yılı anlaşmasını da Antalya'da yaptı. Yapılan anlaşma ile ilgili bilgi veren Tailwind Havayolları Yönetim Kurulu üyesi Halim Aydın, "2013 yılında 2 uçakla Belçika, Türkiye arası uçuşları gerçekleştirdik. Thomas Cook Belçika'nın talebi bu yıl uçak sayısını 3'e çıkartmak. Bu yıl 100 bin Thomas Cook Belçika yolcusunu Türkiye'ye getirdik. Gelecek yıl bu sayı 150 bine ulaşacak. Thomas Cook, toplamda ise Türkiye'de yüzde 20 büyümeyi hedefliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı turist Mısır'a dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN