Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sponsor aranıyor

Kaba inşaatı biten yeni balıkçı barınağını 3 ay sonra teslim alacak olan kooperatifler, barınağı işletmek için en az 400 bin TL maliyeti karşılayacak sponsor arıyorlar

Giriş Tarihi: 30.10.2013
Yıllardır hayalini kurdukları özel balıkçı barınağına kavuşmaya günler kala kara kara düşünen balıkçı kooperatifleri, limanlarını işletmek için gerekli üst yapıları yaptıracak sponsor arıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kaba inşaatı yaptırılan 650 tekne kapasiteli liman, geçen bayramdan önce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na devredildi. Bürokratik işlemleri 3 ay içinde bitirecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da, 2014'ün ilk aylarında kooperatiflere barınağı teslim edecek. Yeni barınakta tek söz sahibi olmak isteyen Kaleiçi'ndeki yaklaşık 200 üyeli S.S. Yeşil Antalya Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Salih Atılgan ile Büyük Liman'daki 160 üyeli S.S. Yeni Liman Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cavit Tankuş arasındaki çekişmeyi, Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu'un araya girip sonlandırmıştı.

İKİ BAŞKAN ANLAŞTI
Tankuş ile Atılgan başkanlar arasında yapılan bu centilmenlik anlaşmasıyla, barınağın 2 kooperatifin ortaklaşa yönetimine karar verildi. İki başkan, 40 dönüm barınağın kullanılır hale getirilmesi için denizde tonozlama, buzhane, tuvaletler, banyolar, idari binalar, balıkçı kulübeleri, marangoz, elektrik, torna tesviye, motor, çekek yeri gibi binaları nasıl yaptıracaklarının telaşına düştü. Tekne tamir ve bakım atölyelerini yapişlet- devret modeliyle ustalara yaptırmayı düşündüklerini belirten Tankuş, geri kalan prefabrik binalar için en az 400 bin TL gerektiğini söyledi. Tankuş, barınağı devralmak sponsor bulmaya çalıştıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sponsor aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN