Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500 milyon dolar İhracat hedeflendi

Giriş Tarihi: 1.11.2013

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta için 2023 yılında 500 milyon dolar ihracat hedefi koyduklarını açıkladı

2023'TE 500 milyon dolar ihracat hedefi konulan Isparta'da, ihracat yapan veya yapma potansiyeli bulunan firma temsilcilerine Ekonomi Bakanlığı uzmanlarınca ihracat arttırılması konusunda bilgi verildi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından ITSO'da düzenlenen toplantıya Isparta Valisi Vahdettin Özkan, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Ekonomi Bakanlığı uzmanları ile firma temsilcileri katıldı.

HEDEFİMİZ BELLİ

ITSO Başkanı Başdeğirmen, Isparta ve Türkiye'nin daha hızlı büyümesi için ihracata dayanan büyüme stratejisine odaklanılması gerektiğini söyledi. Isparta'nın sürdürülebilir kalkınması için daha fazla ihracat gerçekleştirmesi gerektiğine dikkati çeken Başdeğirmen, dış ticaret ve cari açığı azaltmak için katma değere, yenlikçiliğe ve Ar- Ge'ye yönelmekten başka yol görmediklerini belirtti. "Isparta için 2023 yılında 500 milyon dolar ihracat hedefi koyduk" diyen Başdeğirmen, ekonominin tüm bileşenlerinin katma değer odaklı üretime yönelmesinin, hedefe ulaşmada önemli rol üstleneceğine işaret etti. Vali Özkan da rekabet gücünün arttırılması ve kamu desteklerinden yararlanmanın birbirini tamamlayan iki kavram olduğunu söyledi.

KOZMETİK SANAYİ
Başdeğirmen, Isparta'nın marka değeri olan gül çiçeği üretiminin kozmetik sanayisine dönüşerek daha fazla katma değer üreten, ihracat odaklı bir sektör olarak gelişmesi için inisiyatif aldıklarını anlatarak, "Gül Vadisi projesine iştirakçi, uluslararası akredite Kozmetik,Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ar-Ge ve kalite kontrol laboratuvarı kurulması için öncü olduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 milyon dolar İhracat hedeflendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN