Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarıma fuar desteği

ITB tarafından bu yıl düzenlenen 9'uncu Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. 75 firmanın katıldığı fuar ile tarımın geliştirilmesi hedefleniyor

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Isparta Ticaret Borsasınca bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve 75 firmanın katıldığı Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı, açıldı. Isparta Valisi Vahdettin Özkan, fuarın Isparta'nın bitkisel ve hayvansal üretimi ile kırsal kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Vali Özkan, fuarın, tarım ve hayvancılığa emek verenlerin çabalarının görülmesine vesile olacağını anlattı.

FUAR ALANI GEREKLİ

Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ise 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen fuarda son 3-4 yıldır ciddi sıkıntılar yaşadıklarını, mevcut alanın taleplere istenilen ölçülerde cevap veremediğini kaydetti. Bu durumun hem fuara katılmak isteyen firmalar hem de ziyaretçiler için sıkıntı oluşturduğunu kaydeden Adar, "Bu nedenle altyapısı tamamlanmış modern ve işlevsel bir fuar alanına ihtiyacımız var. Tarım ekonomisinin istediğimiz hedeflere doğru yol almasını istiyorsak, teknik gelişmelere bilgi paylaşımına, yeniliklere açık olmamız gerekiyor. İşte fuar alanları aradığımız bu ortamları bize sağlayan en güzel alanlardır. Tarımla sanayileşen Isparta hedefiyle 1996 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Isparta Ticaret Borsası, tarım ve ticareti geliştirmeye devam edecektir" dedi.

YARIN KAPANIYOR

Konuşmaların ardından Özkan, Günaydın, Adar ve diğer ilgililer fuarın açılışını yaparak, katılan firmaların stantlarını gezdi. Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen ve gübre, fidan, tarım aletleri, traktör, tarım ilaçları gibi alanlarda faaliyet gösteren 75 firmanın katıldığı fuar, 3 Kasım'a kadar açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarıma fuar desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN