İlk gurbetçi hayırsever

Giriş Tarihi: 3.11.2013

Almanya'da öğretmenlik yapmış olan Fatma Wagner, Aksu'ya 10 derslikli kız meslek lisesi yaptırmak için Valilik'te protokol imzaladı

Antalya'da okul yaptıran ilk gurbetçi hayırsever, Almanya'dan öğretmen emeklisi Fatma Aysel Akın Wagner oldu. Antalya'ya taşındıktan bir yıl sonra ölen eşi Philipp Klaus Wagner ile birlikte bu kararı aldığını anlattı. 75 yaşındaki Wagner, 8 derslikli Aksu Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne 800 bin TL yatırımla 10 derslikli bir bina daha yaptıracak. EXPO alanı içinde kalan okulun süs bitkileri bölümü öğrencileri, dev fuarda görev alacak. Çocukluğunda her zaman para biriktirip çocuk yuvası yaptırma hayalleri kurduğunu anlatan Wagner, "Eşimle bu hayali paylaştım. Çocuk yuvası yerine okul yaptırmaya karar verdik. Ancak eşim bunu göremedi. Eşimi kaybetmiş olmamla beraber ortak hayalimizi gerçekleştirmekte biraz geciktik" diye konuştu.

İKİ AYDA BİTECEK
Vali Sebahattin Öztürk ile protokol imzalayan gurbetçi hayırsever, bürokrasi işlemlerini hızlı yaptığı için Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'a teşekkür etti. Gülay, okulun 2 ay sonra tamamlanacağını ve sömestr tatili sonrası hizmete gireceğini müjdeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk gurbetçi hayırsever
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN