Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnönü Meydanı açıldı

İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı törenle açıldı. Açılış törenine İsmet İnönü'nün torunu CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan da katıldı

Giriş Tarihi: 4.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Okullar Bölgesi olarak bilinen alanda gerçekleştirdiği İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı Projesi törenle hizmete girdi. Açılış törenine İsmet İnönü'nün torunu CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, CHP İl Başkanı Devrim Kök, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Akaydın, belediye başkanı seçildiğinde Antalya'da çok büyük 3 çukur olduğunu hatırlattı. Çukurlardan birini Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın doldurmaya başladığını belirten Akaydın, bu kent meydanı ile birini daha kapattıklarını, Doğu Garajı projesiyle de son çukuru dolduracaklarını ifade etti.

TURİZME DE KATKI

Alanın kent meydanı özelliği yanı sıra bölgenin otopark sorununu da ortadan kaldıracağını vurgulayan Akaydın. "Antalya'ya yeni bir meydan kazandıran proje, unutulmuş tarihi Balbey Mahallesi'ni canlandıracak, bölge esnafını mutlu edecektir" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Akaydın, Gülsün Bilgehan'a plaket sundu ve diğer katılımcılarla birlikte meydanın açılış kurdelesini kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnönü Meydanı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN