Dağdaki çoban yaşadı

Ak Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adaylarından Yaşar Tabur düzenlediği basın toplantısında yeni büyükşehir yasası ile ilgili detaylı bilgiler verdi ve yararlarını anlattı

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Ak Parti Büyükşehir Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı Yaşar Tabur, düzenlediği basın toplantıda yeni büyükşehir yasası hakkında detaylı bilgiler verdi. İncesu Restoran'da gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Tabur, yeni yasa ile Antalya'nın uçuşa geçeceğini ve dağdaki çobanın dahi ayağına hizmet gideceğini söyledi.

74 BELEDİYE KAPATILACAK

Yeni büyükşehir yasasının toplum tarafından tam anlamıyla öğrenilmediği gerekçesiyle bu tür bir toplantı düzenlendiğini ifade eden Tabur, kırsal kesimde yeni yasaya büyük bir merak olduğunu aktardı. Yasa ile verimsiz çalışan belediyeleri kapatılacağını söyleyen Tabur, "Antalya genelindeki 74 belediye kapatılacak. Bunlardan 36 tanesi Ak Parti'ye ait belediyeler. Bu yasaya samimi olarak inanmasak böyle bir karar almazdık" dedi.

AYNI ÇATI ALTINDA

Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanında çok önemli gelişmeler yaşanacağını aktaran Tabur, dağdaki çobanın dahi hizmet götürüleceğini dile getirdi. 20 yıl önce ziyaret ettiği köylere bugün tekrar gittiğinde harabe alanlarla karşılaştığını söyleyen Tabur, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu belediyelerdeki bütçe sıkıntısını ortadan kaldıran bir yasa. Artık hiçbir belediye başkanı enkaz edebiyatı yapamayacak. Çift başlılığı ortadan kaldırıyor. İl Genel Meclisi ve belediye aynı çatı altında toplanıyor. Bu birleşme taşradaki sorunların çözümünü kolaylaştıracak. İmar planlamasında büyük bir kolaylık sağlayacak. Kenti kentlinin yönetmesini sağlayacak. Kadın ve çocuklara yönelik hizmetler artacak ve nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçelerde sığınma evleri açılmak zorunda olacak. Kırsaldaki yaşamı tahsis edecek ve sosyal belediyeciliği tam anlamıyla yaşatacak. Antalya kocaman bir metropol köy olma yolunda ilerliyor. Bu kentte yaşayan herkesi Antalyacı olmaya davet ediyorum."

HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Büyükşehir Belediye Başkanlığı yerine Konyaaltı Belediye Başkanlığı'nın teklif edilmesi halinde ne tür bir yol izleyeceğinin sorulması üzerine Tabur, şu şekilde konuştu: "Sayın Başbakan'ın dışında gelecek tüm teklifleri reddederim. Meclis üyeliği ile ilgili ise benim niyetim aktif siyaset içerisinde yer almak. İl genelinde hizmet etmek istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağdaki çoban yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN