Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhtiyaca göre hizmet

Giriş Tarihi: 5.11.2013

Başkan Tütüncü, en fazla hizmeti seçiminde en az oy aldığı Çankaya'ya yaptığını söyledi ve mahalleye yeni cazibe merkezi ve okul müjdesi verdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çankaya Mahallesi'nde Atakent Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Çankaya Muhtarı Süleyman Doğru'nun da katıldığı ziyarette Başkan Tütüncü, site sakinlerinin mülkiyetle ilgili problemlerini dinledi. Tütüncü, Ak Parti hükümetinin yaptığı yasal düzenlemeler sonucu Masa Dağı bölgesindeki mülkiyet ve imarla ilgili problemlerin çözüldüğünü söyledi. Bölgede geçmişte iskânını alan binalarda oturanlara tapularının verildiğini anımsatan Tütüncü, "Masa Dağı'nda iskânı olmayan binaların tapu probleminin çözümü için gerekli adımlar atılıyor. Binaların performans raporunda herhangi bir problem olmadığı ifade edildi. Belediye olarak sürecin hızlandırılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz" açıklamasını yaptı. Mahalle Muhtarı Süleyman Doğru'nun, göreve başladığı yıl kendisine yaptığı ziyarette "Siz benim mahalleye asfalt dökmezsiniz. Açık semt pazarına asfalt dökün, yeter" dediğini anımsatan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz de muhtarımıza, gönlünü ferah tut. Gerekeni yapacağız, dedik ve verdiğimiz sözü tuttuk. Mahalledeki tüm yolların sıcak asfaltını ve kaldırımını yaptık. Bölgede 2 bin 300 metre yeni yol, 14 bin metre sıcak asfalt, 4 bin metre sathi kaplama asfalt, 18 bin m2 parke kaldırım, 1520 metre yağmur suyu çalışması gerçekleştirdik."

OKUL İÇİN ÇALIŞMA
Mahalleye yeni hizmet müjdesi de veren Tütüncü, bölgeye bir okul kazandırılması için çalışma başlattıklarını aktardı. Tütüncü, 12 dönümlük okul alanının mülkiyetle ilgili problemini çözmeleri halinde, okul yapımını, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yatırım programına aldıracaklarını söyledi. Bölgede Antalya'ya da hitap edecek yeşil alan düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Tütüncü, "Çankaya Mahallesi ciddi hizmet aldı. 5 yıl önce devraldığımız Çankaya ile bugünkü Çankaya arasında çok büyük bir fark var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhtiyaca göre hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN