Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giritliler Girit'te buluştu

Antalya'da yaşayan Giritliler, Antalya Giritliler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle, dedelerinin göç ettiği Yunanistan'ın Girit adasında bir araya geldi

Giriş Tarihi: 6.11.2013
Antalya Giritliler Derneği, kentte yaşayan Girit göçmenlerinin torunları ve onların çocuklarının bugün Yunanistan sınırları içinde olan Girit adasını görmeleri için bir organizasyon düzenledi. Düzenlenen etkinlikle 100 kadar Giritli dedelerinin doğum yeri olan Girit adasında bir araya geldi. Antalya'da ilk defa organize edilen kültür turunda özel uçakla Girit'e giden kafile, adanın başkenti Kandiye'de konakladı. İlk gün Kandiye'yi gezen Giritliler, daha sonra Hanya, Resmo, Yerapetra ve Ayas Nicolas'ı ziyaret etti.

ZİYARETLER

Burada özellikle ada yönetiminin Osmanlı'da olduğu zaman yapılan eserleri inceleyen kafile, dedelerine ait eserlerin önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Antalya'daki Giritliler ayrıca Girit'ten çıkmış dünyaca ünlü isimler olan yazar Nikos Kazancakis ile eski Başbakan Elefterios Venizelos'un mezarları ile El Greco ismi ile tanınan dünyaca ünlü ressam Domenikos Teotokopulos'un doğduğu varsayılan köyü de ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giritliler Girit'te buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN