ATB Gençlik'te kariyer günleri

ATB Gençlik Grubu'nun konuğu olan Zeytinpark AŞ Genel Müdürü Narin, 'Üniversite ve İş Hayatı İlişkilerinde Farklı Bir Yaklaşım' konusunu anlattı

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Gençlik Grubu'nun düzenlediği Kariyer Günleri'nin konuğu Antalya Zeytinpark A.Ş. Genel Müdürü Vahdet Narin oldu.

ETKİLİ VE KALİTELİ YAŞAM
ATB toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte Narin, 'Üniversite ve İş Hayatı İlişkilerine Farklı Bir Yaklaşım' başlıklı konuşma yaptı. Üniversite hayatında alınan eğitim ve kazanımların öğrencilerin kişisel gelişimine nasıl katkı sağladığı, daha etkili ve kaliteli bir yaşam tarzı için neler yapılabileceği, üniversite hayatının öğrencileri yeterince iş yaşamına hazırlayıp hazırlamadığını anlatan Narin, iş yaşamıyla ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. İletişimin önemini vurgulayan Narin, özellikle iş yaşantısında iletişim kanallarının her alanda kullanılması gerektiğini kaydetti.

İŞADAMI AĞABEY EDİNİN
Narin, öğrencilikte iş yaşantısının içine girilmesi gerektiğini belirterek, "Firmalara gidin. Onlarla iletişime geçin. İş yaşantısını öğrenmek için çabalayın. İşadamlarından ağabeyiniz olsun" dedi. Narin, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

BİR KONUDA MUTLAKA UZMANLAŞMALISINIZ
Öğrencilerden iş dünyasından kendilerine örnek olabilecek 3 kişiyi seçmelerini isteyen Vahdet Narin, "Bu örnekler sizlerin ışığı olsun" dedi. Vahdet Narin, öğrencilere mutlaka bir konuda uzmanlaşması için de öneride bulundu. Narin, öğrencilere "bir konuda mutlaka uzmanlaşın, çok çalışın, iyi bir isim yaratın, isminizin arkasında olun, karar verici olun" tavsiyelerinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATB Gençlik'te kariyer günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN