Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehİr'İn çöp araçları stop ettİ

Antalya'da bir yıldır düzenli maaş alamadıklarını iddia eden temizlik işçileri, çöp toplamayı durdurdu. Toptancı Hal'deki temizlik işçileri de 3 aydır ücret alamama nedeniyle eylem yaptı

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne taşeron firma üzerinden hizmet veren temizlik işçileri, bir yıldır düzenli maaş alamadıkları iddiasıyla eylem yaptı. Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 100 işçi, bir yıldır düzenli maaş alamadıkları iddiasıyla temizlik şantiyesi önünde eylem yaptı. Belediyeye ait çöp kamyonları ile göreve çıkmayan şöförler ve temizlik işçileri, daha sonra oturma eylemi gerçekleştirdi.

BİR YILDIR SIKINTI VAR
İşçilerden Münir Çalışkan, bir yıldır düzenli olarak maaş alamadıklarını öne sürerek, çok kötü durumda olduklarını söyledi. Maaşlarının düzenli yatmaması nedeniyle borç içinde olduklarını ifade eden Çalışkan, "Belediye ve taşeron firma yetkililerinden cevap alamıyoruz. Biz de kontak kapattık. Çöp araçları çalışmıyor şu an. Kentteki çöpleri toplayan kimse yok. Maaşlarımız ödeninceye kadar eylem devam edecektir" dedi. Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü Temizlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı 40 temizlik işçisi de son 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı. Toptancı Hal Müdürlüğü önünde toplanan işçilerden Ayhan Avcı, 90 gündür maaş alamadıklarını belirterek, "Belediye para yatırdığında çalışacağız. Mağdur durumdayız. Yetkililerden yardım istiyoruz" diye konuştu. Taşeron işçileri, maaşları ödeninceye kadar eylemlerine devam edeceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehİr'İn çöp araçları stop ettİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN