ÇKM'ler Türkiye'ye örnek olacak

Çocuklara ücretsiz akademik ve sanat eğitimi verilen 5 çocuk kültür merkezinin sistemi kitaplaşarak, Türkiye'ye örnek olacak

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Altındağ ve Altınova Mahallesi ile Aksu, Döşemealtı ve Varsak'taki Çocuk Kültür Merkezlerinin (ÇKM) hizmeti bilimsel hale getirilip kitaplaştırılarak, Türkiye'ye örnek olarak sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'nin yaklaşık 1 yıl önce başlattığı projede, bugüne kadar 7 bin çocuğa matematik, fen bilgisi, Türkçe ve İngilizce ile 11 branşta sanat ve bilişim eğitimleri verildi.

MODEL OLACAK
Ücretsiz servis ve eğitim materyalleri de sundukları bu hizmeti 19 ilçede uygulamak istediklerini belirten Daire Başkanı Adem Akyürek, "Bir tane de liderlik eğitiminin verileceği çocuk kampı açarak, ÇKM'lerle entegre bir eğitim vermek istiyoruz. Bu kampa tüm ilçe ve merkezdeki ÇKM öğrencileri katılabilecek. Eğitim müfredatımız bilimsel hale getirilip, tanıtacağız. Böylece Türkiye'ye model olabilecek" diye konuştu.

ÖZGÜN PROJE
Türkiye'de ya çocuk sanat eğitim merkezi, ya da çocukların yararlandığı kültür merkezleri olduğunu belirten Akyürek, kendilerinin akademiyi ve sanatı birleştiren özgün bir proje yaptıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇKM'ler Türkiye'ye örnek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN